Brinjone zlatna u veleslalomu za istoriju!
Alis Robinson i Paula Molcan osvojile prve medalje na SP
![EPA-EFE/ANNA SZILAGYI](/images/12736325.jpg?s=42c22fb48d661bde9fcfb23dbc2de4c4&w=680&h=420&fm=webp)
Povezane vesti
Italijanska skijašica Federika Brinjone osvojila je danas zlatnu medalju u veleslalomu na Svetskom prvenstvu u austrijskom Zalbahu.
Brinjone je bila najbrža i posle prve vožnje, a pobedila je rezultatom 2:22,71 minuta. To je njena druga medalja na Svetskom prvenstvu u Zalbahu, nakon što je prošle sedmice osvojila srebro u superveleslalomu.
Sa 34 godine i sedam meseci, Brinjone je najstarija osvajačica medalje na šampionatima sveta.
Novozelanđanka Alis Robinson osvojila je srebro sa 0,90 sekundi zaostatka, nakon što je bila druga posle prve vožnje.
Bronzanu medalju uzela je Amerikanka Paula Molcan sa 2,62 sekunde zaostatka za pobednicom. Ona je bila treća posle prve vožnje.
Amerikanka Mikaela Šifrin, koja je branila titulu, nije nastupila pošto, kako je navela, nije bila spremna da se takmiči u veleslalomu, posle pada u novembru.
0 Komentara