Čofenig posle velike drame osvojio ''Četiri skakaonice''!
Večerašnjim takmičenjem u Bišofshofenu završena 73. Novogodišnja turneja.
![EPA-EFE/ANNA SZILAGYI](/images/12727017.jpg?s=8630d49acce2c8ebf2930e7f5d5d07d3&w=680&h=420&fm=webp)
Povezane vesti
Posle takmičenja na skakaonicama u Oberstdorfu, Garmišu i Insbruku, čak tri kandidata, sva trojica iz Austrije su bila u konkurenciji za ukupnog pobednika Novogodišnje turneje ''Četiri skakaonice'' - Štefan Kraft koji je pobedio u Oberstdorfu i Insbruku, Danijel Čofenig koji je slavio u Garmišu i Jan Herl koji je konstantno bio pri vrhu.
Epilog smo saznali večeras u Bišofshofenu, gde je Danijel Čofenig bio najbolji, ostvarivši skokove od 136 i 140.5 metara i osvojio ukupno 308.6 poena.
Jan Herl je ponovo bio drugi, iako je imao sjajne skokove od 140.5 i 143 metra, ali je imao manje poena od Čofeniga, ukupno 306.5.
Štefan Kraft je večeras zauzeo treće mesto preskočivši 136 metara u prvoj i 137.5 metara u drugoj seriji, što mu je donelo ukupno 303.2 poena. Njega je poremetila i duža pauza zbog vetra koja je prethodila njegovom skoku, a sve to je doprinelo i da sama završnica bude još dramatičnija.
Ovakav epilog znači i da je Danijel Čofenig ukupni pobednik Novogodišnje turneje ''Četiri skakaonice'', prvi put u svojoj karijeri.
On je na ova četiri takmičenja osvojio ukupno 1194.4 poena, Jan Herl je drugi sa 1193.0, a Štefan Kraft je završio tek na trećem mestu sa 1190.3 poena.
0 Komentara