nedelja 28.01.2024.
00:00

Leteo skoro 230 metara.

EPA-EFE/KIMMO BRANDT

Austrijanac Štefan Kraft osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u ski letovima u Kulmu.

Takmičenje u austrijskom Kulmu završeno je posle tri serije letova, pošto su današnji loši vremenski uslovi onemogućili da se održi poslednja, četvrta serija.

Upravo takva situacija, velika odlaganja i česta pomeranja takmičara sa zaletišta, ali i dobra forma Austrijanca, omogućili su Kraftu da nadomesti zaostatak od juče te dođe do titule prvaka sveta.

Kraft je do pobede došao sa 647,4 boda, pošto je ostvario letove od 225,5, 219 i 228 metara.

On je na kraju slavio sa 2,2 boda više od Nemca Andreasa Velingera na drugom i 4,7 bodova više od Slovenca Timija Zajca na trećem.

Zajc je posle jučerašnjeg takmičenja bio na prvom mestu, sa čak 12,3 bodova više, ali se u današnjim vremenskim uslovima nije snašao. Leteo je 209,5 metara u trećoj seriji, što mu nije bilo dovoljno da odbrani prvo mesto.

Četvrto mesto zauzeo je Norvežanin Johan Andre Forfang, dok je peto osvojio Slovenac Lovro Kos.