"Letećoj" Niki Prevc nema ravne!

Autor: Lazar Nikolić
sreda 07.01.2026.
00:00
Izvor: Sportske.net

Slovenkinja nastavlja da dominira.

AP/Beta
AP/Beta

Povezane vesti


Slovenačka šampionka Nika Prevc pobedila je danas i u drugom takmičenju Svetskog kupa u skijaškim skokovima za žene u Vilahu.

Ona je u  prvoj seriji skočila 92 metra, u drugoj nešto slabije - 89,5 metara, ali je to bilo dovoljno da zadrži prvo mesto u ovom takmičenju, kao i da poveća razliku u odnosu na rivalke u ukupnom plasmanu Svetskog kupa.

Uprkos lošim uslovima u finalu kada su se takmičile najboljih 30 skakačica, Prevc je potvrdila svoje prvo mesto nakon prve serije i uprkos jakom snegu pretekla domaću takmičarku Lizu Eder za 0,6 poena.

Novom pobedom, sedmom u olimpijskoj sezoni i 29. u karijeri ukupno, Prevc je povećala prednost u Svetskom kupu ispred Japanke Nozomi Marujame na sto poena posle dva takmičenja u Vilahu.

Karavan Svetskog kupa za žene sada se seli u Sloveniju, gde će se narednog vikenda u Ljubnu ob Savinji održati dva takmičenja u skokovima.

Ne propustite