Odermat osvojio veliki Kristalni globus, Kildeu mali globus u spustu

12:11
Izvor: Sportske.net, Beta

Sutra je u francuskom Kurševelu na programu superveleslalom.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je danas veliki Kristalni globus, koji se dodeljuje najboljem takmičaru u Svetskom kupu, pošto je zauzeo drugo mesto u trci spusta na završnom takmičenju u Kurševelu.

Pobedu na poslednjem spustu ove sezone odneo je Austrijanac Vinsent Krihmajr u vremenu od 1:50,43 minuta, dok je Odermat za njim zaostao 0,34 sekunde.

Treći je kroz cilj prošao Švajcarac Beat Fojc, koji je za pobednikom zaostao 0,54 sekunde, a četvrtom pozicijom mali Kristalni globus u spustu osvojio je Norvežanin Aleksander Omot Kilde (0,85).

Kilde je u poretku spusta osvojio 620 bodova i ima 13 više od Fojca, četvorostrukog uzastopnog osvajača malog globusa u spustu.

Italijan Dominik Paris je u ukupnom plasmanu spusta zauzeo treće mesto sa 522 boda.

U generalnom poretku Odermat ima nedostižnih 1.459 bodova tri trke pre kraja, drugi je Kilde sa 1.100 bodova, dok je treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 874 boda.