ZOI - Slovaci "razbili" Nemce i ušli u polufinale
Čekaju Fince ili Švajcarce.
Povezane vesti
Hokejaši Slovačke su prvi polufinalisti olimpijskog turnira u Milanu i Kortini.
Oni su u četvrtfinalu ubedljivo su savladali Nemačku sa 6:2 i za plasman u veliko finale će se boriti sa boljim iz duela između Finske i Švajcarske.
Ključni momenti meča dogodili se u drugoj trećini, kada su Slovaci postigli dva pogotka za nešto više od pola minuta i "slomili" Nemce.
Pavol Regenda bio je dvostruki strelac, imao je i asistenciju, dok su Dalibor Dvorski i Oliver Okuliar upisali po gol i asistenciju.Pogodili su još kapiten Tomaš Tatar i Miloš Kelemen.
Slovačka je tako ponovila uspjeh iz Pekinga 2022.
Kod Nemaca, za koje nastupaju NHL zvezde poput Leona Drajzajtla, Tima Štuclea i Morica Zajdera, mrežu su zatresli Lukas Rajhel i Frederik Tifels.
Slovačka, koja i sama ima NHL zvezde u svom sastavu, ponovila je uspeh iz Pekinga 2022. godine.
0 Komentara