Planić ''grmi'', Leonardo ga ošamario?!
Autor: Darko Mitrović
sreda 26.04.2017.
23:50
Izvor: Sportske.net, MONDO.RS
Štoper Vojvodine posle večerašnjeg meča polufinala Kupa protiv Partizana prokomentarisao svoj duel sa Leonardom, posle kojeg je kažnjen žutim kartonom.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV
Povezane vesti
Fudbaleri Vojvodine i Partizana večeras su u Novom Sadu igrali bez golova, 0:0, pa će se sve rešavati u revanšu u Humskoj.
Novosađani su i ovoga puta prikazali odličnu igru u defanzivi, pošto su potpuno neutralisali napadače Partizana koji gotovo nijednom nisu ozbiljnije pripretili golu golmana Rockova.
Jedan od najzaslužnijih za to je Bogdan Planić, snažni štoper ''Lala'', koji je tokom drugog poluvremena imao i jednu incidentnu situaciju sa Brazilcem Leonardom.
Napadač Partizana ga je tom prilikom udario s leđa, da bi mu on potom uzvratio, ali Planić ističe da je dobio i šamar od temperamentnog Brazilca. Zbog toga smatra da je LČeonardo zaslužio isključenje.
"On je meni čovek udario šamar! Prošao je pored mene i udario mi šamar, i to sudija nije video, tako bar on kaže...
Mada mi nije jasno kako nije video kad sam ja imao loptu u nogama, prvo me je udario sa leđa, pa kad sam šutnuo loptu onda mi je i šamar udario. Bio je to čist crveni karton!'', izjavio je Planić za ''Mondo''.
Bilo kako bilo, utisak je da je Leonardo preterano nervozan na terenu u poslednje vreme. Pre nedelju dana slično je postupio sa Frimpongom, ali na njegovu sreću i tada je uspeo da ostane neprimećen od strane sudije Grujića.
Novosađani su i ovoga puta prikazali odličnu igru u defanzivi, pošto su potpuno neutralisali napadače Partizana koji gotovo nijednom nisu ozbiljnije pripretili golu golmana Rockova.
Jedan od najzaslužnijih za to je Bogdan Planić, snažni štoper ''Lala'', koji je tokom drugog poluvremena imao i jednu incidentnu situaciju sa Brazilcem Leonardom.
Napadač Partizana ga je tom prilikom udario s leđa, da bi mu on potom uzvratio, ali Planić ističe da je dobio i šamar od temperamentnog Brazilca. Zbog toga smatra da je LČeonardo zaslužio isključenje.
"On je meni čovek udario šamar! Prošao je pored mene i udario mi šamar, i to sudija nije video, tako bar on kaže...
Mada mi nije jasno kako nije video kad sam ja imao loptu u nogama, prvo me je udario sa leđa, pa kad sam šutnuo loptu onda mi je i šamar udario. Bio je to čist crveni karton!'', izjavio je Planić za ''Mondo''.
--
--Malo fudbala, mnogo nervoze i velike brige za trenera Partizana! https://t.co/3giEH0Kykp
— Sportske.net (@sportske) April 26, 2017
Bilo kako bilo, utisak je da je Leonardo preterano nervozan na terenu u poslednje vreme. Pre nedelju dana slično je postupio sa Frimpongom, ali na njegovu sreću i tada je uspeo da ostane neprimećen od strane sudije Grujića.
35 Komentara
Planić je zaslužio dva crvena kartona ovde: 1. zbog pokušaja da udari igrača-nesportski potez; 2. zato što je udario desnom rukom Leonarda bez lopte-nesportski potez. Leonardo ga je možda i udario ali kao posledica Planićevog udarca ali to uopšte nije ni bitno jer da je sudija postupio po pravilima i prekinuo igru i pokazao crveni karton Planiću za nameru Leonardo sigurno ne bi ni došao u situaciju da ga udari. Grujić je samo na dva poslednja gostovanja izbegao 6 crvenih kartona da pokaže protivničkim igračima (Frimpong, Kanga, Le Talek, Boaći i 2x Planić).
Anderton
Glavni glumac sa Vracara kad je bilo 2-6 (2-0) se oglasio da prica o postenju.
Vanja Grubač
50'tnBogdan Planić pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru. Penal!n50'tnBogdan Planić dobija žuti karton zbog starta sa leđa
Archie
Ovo nije pun snimak. Pre toga Leonardo je pesnicom udario Planića po leđima.
Vanja Grubač
Pre toga Planić laktom udara Djurdjića a za mnogo blaži start u Kruševcu je onom malom sviran penal.
Moemilo
protiv radnika pesnicio, u derbiju takodje, sinoc ponovo....O cemu se radi??? A nema ni saopstenja....
Kladionicar
Treba da se pokrene peticija da Grujic sudi sve meceve Partizanu do kraja lige.
paok
Pokrenite vi peticiju da vam dozivotno sude Nikolic i Majo Vujovic.
paok
Mislis da niko sem njega nije navijacki opredeljen. Pa zar nije taj Grujic dosudio penal a lopta pogodila Rnica u butinu.
Vanja Grubač
Glodjović?
Kladionicar
Ne moraju, nek sude stranci sto se mene tice. U svakom slucaju neko ko javno siri svoja navijacka opredeljenja ne treba da sudi u ligi uopste a kamoli klubu za koji navija.
X
Povrede nam igraca i kukaju na jedno pljeskanje rukom. Ok, Leonardo je zasluzio crveni ali i igrac koji je povredio Evertona.
Vanja Grubač
Da li ovu rolku i onaj start možeš da poistovetiš?
Bojan Samardzic
Mnogo 'srece' ima ovaj Leonardo u zadnje vrijeme...
Kilavi Milojko
Немогуће, па у Партизану су све поштени и часни фудбалери и функционери, то је фотомонтажа..... Заслужио је он црвени и у дербију, 101 посто, да није овај Филип Вишњић с пиштаљком. Солидан играч, лош човек, никад пажње вредан фудбалер.
X
Ajde da uporedimo gol Zvezde u derbiju za 1:0 kada je lopta izasla 30cm i samaranje igraca za crveni karton... Sta je veca greska sudija? Da li taj nepravilno postignut gol kojim je Zvezda povela 1:0 ili crveni Leonardu koji ne menja rezultat? I ajde da kazemo da bi time Zvezda imala igraca vise na terenu.. Da li je to jedini nacin da nas pobedite? Cak i da je dobio Crveni, rezultat je bio 1:1 i niko tebi ne moze da garantuje da biste pobedili. I umesto da se zapitate zasto vasi igraci nisu imali zelju da pobede u derbiju vi trazite crveni karton Leonardu. Pa ajde onda i ja da trazim crveni Boaciju koji je povredio Miletica!?!? Onda smo na istom..
Vanja Grubač
Četvrtinu prečnika lopta bila u autu...hahahahahaha...šubler je trebao sudija da uzme da izmeri
X
Seti se derbija kada vam je Kleo dao gol za 2:1. Imali ste igraca vise i neresen rezultat i izgubili na kraju. Ne razumem kako uopste imate obraza da se javljate na greske sudija posle derbija u kojem date neregularan gol i posle derbija u kojem se Partizanu ne svira penal za namerno igranje rukom Lukovica, posle derbija u kojem se ne svira penal nad Mihajlovicem i na kojem su mu ponistili cist gol zbog nepostojeceg ofsajda. Ne razumem.. Kako?
Kilavi Milojko
Запитали смо се. И нисмо задовољни тиме. Међутим, црвени картон, у оба случаја, је био чист као суза. Тако да, попут 99 одсто навијача Партизана, не изврћи чињенице и питања. Био је црвени картон, у оба случаја. И утакмице бу се другачије завршиле, очигледно. Звезда би играла ЛШ или макар ЛЕ, да Канга није добио црвени. Ако је заслужен, има да се покаже. Наравно да смо драстично оштећени на дербију, као и Војводина.
Man united
Ajde... Kojih 30 cm. Da li ti uopste znas da lopta ima precnik oko 20 cm, a u gol autu je bila za negde cetvrtinu precnika najvise http://prntscr.com/f1fbgd Sta mislis o nedosudjenim kartonima za igrace Partizana na tom mecu. sta mislis o nedosudjenom penalu za Plavsica. Sta mislis o golu rukom? Hoces li dalje da poredimo?
Колатерална Штета
MilošPB dokaži da je Djurdjevic dao gol rukom, pokazi mi tu fotografiju, taj snimak gde se vidi da je dao gol rukom, nigde ne može da se utvrdi i nigde nije očigledno, ali ti i dalje tvrdiš...
MilošPB
Kad pominješ 153. derbi i Đurđević je dao gol rukom. Drugo, u 154. derbiju Leonardu je trebao dati direktni crveni u 47m zbog udaranja igrača u glavu, bez lopte. Treće, za udaranje Kange, s leđa više puta u glavu, u 86m25s treba da dobije suspenziju od komisije od par utakmica. S obzirom, da za njega kazna ne postoji, njegovo ponašanje samo eskalira. Dečko je psiho, što tvrdim posle ponovnog gledanja 86minuta derbija. Ne postoji drugo objašnjenje. ps ne komentarišem fudbalsko umeće
mercedes
Opet Grujic nista nije video, a video je sve...
paok
A sad je trebao da vidi, a zamisli jako je kad Majo nista ne vidi.
Kladionicar
Neverovatno je da posle onakve bruke od sudjenja u derbiju on dobije da sudi drugi...
Don Silvio
Leonardo izgleda ima neku dozvolu za samaranje, pa sudije to ne smjeju sankcionisati
paok
Isto kao sto je vama svirao penal za pipkanje u Krusevcu.
Kladionicar
A pipkanje protiv Radnika je penal? Kako ste smesno to je strasno...
odlican je ovaj snimak , pokazuje da nema nikakvog samara ... imate jos neki ?
Utisak je da je i Everton bio na udaru te da je i Malbasic sinoc dobro prosao.
Silvester Sereš
Ofarbani je mnogo prgav igrac. Samo je izgleda zabranjeno da mu se da karton kad bije druge igrace, to smo videli u derbiju kao i danas protiv Vose. Na zalost nekad nema pravde.
Silvester Sereš
U Srbiji je ocigledno zabranjeno dati karton ofarbanom ili satiranom, zavisi kako se to posmatra. Nepravda partizana na delu, iziskuje nadljudske napore Zvezde na terenu. Ali pravda ipak na kraju pobedi, sto znaci da Zvezda osvaja duplu krunu. Ovo je samo jedan test za velikana kakav je Zvezda, jer partizan je samo kamencic u cipeli, nista vise! Bez brige grobari, igracete kval. za ligu Evrope, samo opusteno :)
paok
Izgleda da jeste. Sta se bunis molim te. Dobili ste penal u Krusevcu za pipkanje na neresenom. Nemoj molim te pominjati Evropu, ne znas kada ste zadnji put prosli sezonu kupanja.
Red Star
Za isto takvo pipkanje ste vi dobili penal protiv Surdulice ali vam to nije zasmetalo.