Barsa sa Semedom dobila još jedno pojačanje, ovo je nova startna postava?
Autor: Milovan Longinov
subota 15.07.2017.
11:24
Izvor: Sportske.net
Katalonci jednim transferom rešili dva problema.

EPA/QUIQUE GARCIA
Povezane vesti
Nelson Semedo je i zvanično postao član Barselone, pošto je katalonski klub platio 30 miliona evra za desnog beka Benfike.
Njegovim dolaskom, Barsa je rešila najveću glavobolju od odlaska Danija Alveša prošlog leta.
Prošlu celu sezonu kraj desne aut linije igrao je Serhi Roberto, a kada nije bio u formi, Luis Enrike je u nedostatku rešenja igrao sa trojicom štopera u odbrani.
Sada to više neće biti problem, naročito i pošto se oporavio i Aleiš Vidal od teške povrede, pa je konkurencija na desnom beku i više nego jaka.
To znači da će Barselona sada imati još jedno pojačanje u veznom redu, jer se Serhi Roberto vraća na svoju prirodnu poziciju.
Španac je centralni vezni i za mesto u timu boriće se sa Ivanom Rakitićem i Andreom Gomešom, dok se očekuje da Rafinja ili Arda Turan budu prodati u slučaju prave ponude.
Kako trenutno stoje stvari, ovako bi trebalo da izgleda nova startna postava Barselone, ukoliko ne dođe još neko veliko pojačanje.

Njegovim dolaskom, Barsa je rešila najveću glavobolju od odlaska Danija Alveša prošlog leta.
Prošlu celu sezonu kraj desne aut linije igrao je Serhi Roberto, a kada nije bio u formi, Luis Enrike je u nedostatku rešenja igrao sa trojicom štopera u odbrani.
Sada to više neće biti problem, naročito i pošto se oporavio i Aleiš Vidal od teške povrede, pa je konkurencija na desnom beku i više nego jaka.
To znači da će Barselona sada imati još jedno pojačanje u veznom redu, jer se Serhi Roberto vraća na svoju prirodnu poziciju.
Španac je centralni vezni i za mesto u timu boriće se sa Ivanom Rakitićem i Andreom Gomešom, dok se očekuje da Rafinja ili Arda Turan budu prodati u slučaju prave ponude.
Kako trenutno stoje stvari, ovako bi trebalo da izgleda nova startna postava Barselone, ukoliko ne dođe još neko veliko pojačanje.

66 Komentara
PeroMak
Wow koi ste vi strucnjaci?!
Raketic u top 3 igraca sredine zadnjih 3-4 sezona u Premiera al naravno vam ne valja zato sto je rvat😆😅
Lionel Pessi
Prosek kao i klub za koji igra,.
Lionel 10 BARCELONA
Ter Stegen S Roberto i Pike su takve kiksare zato treba pojacanja na te pozicije nisu oni igraci za Barsu kao niti Gomes Alkaser Arda i najbolje sto je otisao Enrike koji je doveo ove prosecne igrace
Armani
Ja bih na njihovom mjestu prodao...ardu,munira,gomesa,rakitica,rafinju,vermalena i to je oko 150 miliona,za njih doveo verattija i dembelea posto je mlad i to je to u odbrani su sad izvrsni i popunjeni takodjer i u napadu,ostaviti alkasera i deulofeua radi bolje i zdravije konkurencije! U vezi su im dovoljni busquets,iniesta,veratti,dembele,d.suarez,mascherano,po mogucnosti moze i messi u vezu,jer je najbolji i u vezi i u napadu!
MSSZRMK
Odbrana opet slaba,vezni red nepostoji.Pike je rupa,Injesta star i istrosen,Roberto tek treba da se dokaze,Buskec slabiji znatno slabiji nego pre.Jedan Verati ili Rabio bi puno toga promenio ali tesko ih dovesti.
Armani
Momak,tj.strucnjak nisi mi odgovorio koliko golova zadnjih 10 sezona prima real a koliko barsa u prosjeku po sezoni?
Go Hard or Go Home
Jer Real ne igra dodavanje sa golmanima 50 minuta, Real primi gol i postigne dva, Real i kad pobedjuje 5 0 moze da primi 2,3 gola jer je takav stil igre, dok se Barselona kukavicki povuce.
Armani
Stari,nedokazani,rupe vas rasturaju u madridu zadnjih godina! Pa onda nedo Bog po vas ako se pojacamo sta ce onda biti!
audispirit
Ardu treba prodati. Nema mesta za njega.
P. S.
Kako li si samo uspeo da se setiš Arde Turana pre gomile Rakitića (Gomeš, D. Suarez, Dinj, Pako Alkaser itd.)?
mladenq_
Rakitic je bolji od Arde? Idi covjece, idi ljeba ti sa Barsinih vijesti, nemoj da se oglasavas.
audispirit
Kao prvo, Arda ne igra istu poziciju kao i Alkaser i Dinj, dokazao si koliko si pametan, pocni da se bavis poljoprivredom (justjupididiot). ;) Kao drugo, Arda je stariji od svih njih, a Gomesu i ostalima pruziti jos jednu sansu, pa ako se ne pokazu, onda ih prodati. Kao trece, Rakitic je bolji od Arde, a to sto je neki deo sezone bio van forme se desava, vecina ekipe je zakazala.
mladenq_
Pa prvi test za Valverdea da se vidi da l' je indijanac kao prethodnik mu, ako mu Rakitic ili neko drugi bude igrao desnog veznog umjesto S Roberta, sve je jasno.
P. S.
Indijanac je ako mu Gomeš, D. Suarez, Dinj i ostali Rakitići ikada istrče na teren...
P. S.
Nisam ni pomislio da mogu da ih prodaju, a sumnjam da će takve bilo ko uzeti i na poklon. Najjednostavnije ih je najuriti na ulicu i pojačati Barsu, ali je problem što riba smrdi s' glave, pa bi najpre upravu trebalo najuriti fekalno obrađenom motkom. :D
mladenq_
A dobro, nije bas lako sve prodati:D, nece bas svako da daje pare za invalide k'o Barsa, a glupo je bas davati za dzaba igrace redom. Medjutim cinjenica da je ovaj spreman da pruzi priliku sledece sezone tipovima poput Alkasera jeste definitivno zabrinjavajuca:D
Misosesic
Isti tim od prosle sezone sem Semeda,Rakitic mi je bolji igrac od Roberta.Ovaj tim jedino Verati moze da iscupa ili Alkantara takav tip igraca.Ovako ce opet biti losa sezona.
Pantokrator Alfa
Kako mozes da poredis igru Rakitica i Roberta iz prosle sezone kad je Rakitic igrao svoju primarnu poziciju na sredini terena, a Roberdo igrao desnog beka jer nije imao ko drugi.
Misosesic
Ja ne poredim igru na pozicijama ja poredim viziju sut tehniku.Roberto bi bio ok na poziciji Busketsa ali na Rakiticevoj poziciji nije dostojan.Nema viziju potrebnu za Barsin nivo.
mladenq_
Ako ti je Rakitic bolji igrac od Roberta ti onda nemoj nikad vise da komentarises fudbal na ovom portalu, ili ako nista nemoj Barsine vijesti. Tezak transfer blama sam dobio od te izjave.
Heisenberg321
Roberto ne samo da je doktor i za Rakitića i za Gomeša nego ako bude igrao standardno u veznom redu ima da postane jedan od najboljih veznih igrača na svetu.
Go Hard or Go Home
Kad nema Veratija i Roberto je dobar😇
Heisenberg321
Verati je vrhunski igrač, ali i Roberto može da bude ako dobije pravu šansu a videćete to i sami.
Misosesic
Ma da,nema od Veratija nista pa sad od ROBERTA pravite kao da je Pirlo upitanju a ne prosek igrac.
MancCity!!!
jos jedna sezona koja vodi u neuspeh za mocnu barsu, i definitvno kraj dominacije spanskih klubova
MSSZRMK
Atletiko je sam bolji od svih engleskih klubova zajedno o dva velikana da ne pricamo.
MancCity!!!
ta dva velikana su iz manchestera, samo sto su komsije mnogo nazadovale u poslednjih nekoliko godina zbog izbora losih trenera
Go Hard or Go Home
Pa i ne bas, Atletiko dovede Fabinja ispred Celsija i junajteda kao da su deca neka, Real ima najmocniji tim a Barselona ionako ispada svake godine u cetvrtfinalu pa i nije neki problem.
NikkiCFC
Treba da promene formaciju na 4-2-3-1 gde bi Mesi bio AM. Ali ne sme nijedan trener tamo da se mesa. Jao kako bih zaveo red tamo...
JC\'90
Veca mu ocena na AM na Pesu, pa zato ?
Go Hard or Go Home
Bolje bi igrao jer je stvoren za tu poziciju, ali onda bi Ronaldo imao mnogo više golova pa to ne odgovara Mesiju.
NikkiCFC
Barsi vec deset godina uvek isto. Igraju tu 4-3-3 sa izrazito ofanzivnim bekovima, veznim redom gde niko nije nista specijalno u defanzivi i koji je iz godine u godinu sve slabiji. Mesi i Suarez usli u tridesete. Uvek ista prica, dodje im neki dobar defanizivno tim kao Celsi 2012 ili Juventus prosle godine i nemaju sta da traze, mogu samo da kruze oko 16m.
MSSZRMK
Posle odlaska Mesija su gotovi jer previse zavise od njegovih partija.
BarsaSaMarsa10
Da si napisao Celzi 2009 pa covek i da razume,ali 2012 je Barselona unistila Celzi u svakom segmentu igre,ali sreca je bila na vasoj strani.
HHadzimontagic
Rafinju zadrzati, a Ardi i Gomesu lijepo kazati da nece igrati, i neka na vrijeme traze klub
madridistatill_i_die
ABd igrat će Gomeš itekako 😂
Shang Tsung
Bez super veziste nema nista,ironija je da bi im James Rodrigez mnogo znacio,kao i uostalom Isko,Arda je jedina prava klasa medju onima koji ne igraju,ali njemu ne lezi sistem.
MSSZRMK
Arda je bio klasa u Atletiku vise nije,njega je Simeone do kraja iscedio.
Lecter
Objektivno S.Roberto treba da ima mjesto u 11. Ne vidim mogucnost da S.Roberto sjedi na klupi a igraju Rakitic ili Gomes.Nadam se da ce ovo biti najcesca postava.
Junajted 1
Cela postava promenjena