Portugalci ''uspavali'' Hrvate, a onda ih BRUTALNO kaznili!
Selekcije Portugala i Hrvatske priredili su nam 110 minuta monotonije i tek onda pokazali ono što smo od starta očekivali. Iako sve vreme ''nevidljiv'', Kristijano Ronaldo dao ključni doprinos pobedi Portugala!

Povezane vesti
Medunjanin ne prašta Prosinečkom: "Lagao me je, zbog njega sam napustio reprezentaciju"
Nejmar predvodi svlačionicu - Igrači žele jedno ime na klupi Brazila, Savez drugo!
Brazilci shvatili na vreme - Anćeloti je na "dugom štapu" i zato dajte Žezusa!
Himenezova drama u Boliviji, ostao bez vazduha na 4.150 metara nadmorske visine
Iako je u najvećem delu meča bila u podređenom položaju, reprezentacija Portugala uspela je večeras da izbori plasman među osam najboljih reprezentacija na Evropskom prvenstvu!
Portugalci su golom Rikarda Kvarežme u 117. minutu savladali Hrvatsku posle produžetka i u borbi za polufinale igraće protiv Poljske!
Miran početak utakmice, pa se u tom periodu više komentarisala Perišićeva nova frizura, nego dešavanja na terenu.
Tek u 24. minutu meča, prva prilika za Portugalce, a ujedno i prvi šut koji smo videli u ovoj utakmici, i to posle slobodnog udarca sa leve strane.
Pepe je bio najviši u skoku pred golom Hrvatske, ali nije bio precizan.
Šest minuta kasnije, i Hrvati prete preko Ivana Perišića, koji je uspeo da šutira pored Gerera, gađao je bliži ugao, ali lopta odlazi pored stative.
A najbolji igrač Portugala Kristijano Ronaldo kao da nije ni igrao tokom prvog poluvremena. Neuobičajeno neprimetan, bez ijednog šuta ka protivničkom golu, što je ujedno i dovoljna ilustracija igre Hrvatske u defanzivi.
Početak drugog poluvremena obeležio je ulazak u igru mladog Renata Sančeza umesto Andre Gomeša, ali i par prilika za Hrvatsku, od kojih je najbliži golu bio Brozović, posle odličnog centaršuta Strinića sa leve strane.
U 57. minutu lepa akcija Žoao Marija i Renata Sančeza kroz sredinu, usledio je Sančezov šut sa ivice kaznenog prostora, ali traljavo i neprecizno je završen napad koji je mnogo obećavao.
A onda, 62. minut meča, najbolja prilika za Hrvatsku od početka utakmice. Sve se dogodilo posle odlično izvedenog slobodnog udarca Rakitića sa desne strane,Domagoj Vida je bio najviši u skoku, šutirao glavom, golman Portugala Rui Patrisio je već bio nemoćan, ali lopta završava tik pored desne stative.
Samo minut kasnije, duel Strinića i Nanija u kaznenom prostoru Hrvatske, Nani je oboren, nadao se jedanaestercu, ali uzalud.
Međutim, ponovo je usledio mirniji period igre, i jedni i drugi su bili sve oprezniji, pa je razvoj događaja vodio ka produžecima.
To se i dogodilo, ušli smo u dodatnih pola sata ove utakmice.
Ni tada se ništa bitnije nije promenilo na terenu. Hrvati su i dalje imali blagu inicijativu, kontrolisali su dešavanja na terenu, a na drugoj strani Subašić i dalje besposlen na golu.
I tek u 114. minutu meča ponovo smo videli jednu ozbiljniju priliku za Hrvatsku i ponovo je propustio Domagoj Vida! Ovoga puta posle Brozovićevog kornera, kada je Rui Patrisio istrčao u prazno, a Vida udarcem glavom poslao loptu pore gola.
Bio je to uvod u još jači pritisak Hrvatske, usledile su i prilike Perišića, pa Srne, a onda, u 117. minutu, ''sevnula'' je kontra Portugala koju je povukao Renato Sančez, Nani je zatim pronašao Kristijana Ronalda, a ovaj asistirao za Kvarežmu koji ispred gol linije sprovodi loptu u nebranjenu mrežu - 0:1!
Ostalo je 1:0 za Portugal, Hrvatska je eliminisana!
120 Komentara
Lazo Medvedji
Ronaldo asistirao?? Zbog ovakvih stvari nekad ostavljate utisak neozbiljnog portala... Uporedo s tim Daliboru omogucujete otvaranje toliko profila koliko je Ajnstajn imao mozdanih celija.
P. S.
Hmmm... sumnjam da je Anštajn imao baš toliko moždanih ćelija... :)
Lord Bobinhooo!
Stefi kako mozes ti da pricas o nekoj realnosti kada zivis u virtuelnoj iluziji tvoj najveci domet su Pes i Fifa igrice :D
Lazo Medvedji
Hahahahahah
Ivanp
Ocajan fudbal,pre svega zbog nacina igre portugala,mnogo mnogo srece su imali,jedan sut na gol u 118 min i ides dalje!nisu ni hrvati bili mnogo bolji po tom pitanju ali ja im skidam kapu nadigrali su portugal u svakom drugom smislu!koliko je ovaj zreb los sad se jasno vidi!tri remija i jedna pobeda i dodjes u osminu finala.
CholoSimeone
znaci danas poljska nezasluzeno prosla, vels i vise nego nezasluzeno prosao i sada cuveni cristiano ronaldo 7 prosao, cudan i neobjasnjiv fudbal se igra na ovom prvenstvu
Real-an
jedan je cr7 ,najbolji igrac kojeg jesvijet ikad vidio !!!!!!!!!!!!
myspace
Sistem EP je unistio igru. trebale su samo prve dve ekipe iz grupe da prodju dalje. i posle toga da se napravi zreb gde ce se izvlaciti parovi. Ne bi gledali dosadan fudbal...
Don Andres
to je to.. ekipe tada ne bi kalkulisale u grupnoj fazi ko ce na kojoj poziciji zavrsiti i sve bi bilo realnije.. ako im je vec stalo da se igra vise meceva na prvenstvu zbog zarade mogli su da naprave jos 2 grupe i da tako zaobidju guranje ovih treceplasiranih ekipa
DEL PIEROO
nekima se ne svidja onaj doktorski stil igre Italije, sta reci za Portugal?
scofield
Santos pokupio od Grcke skole. stisnuti Modrica i nema kreacije. Adrien Silva je disao uz vrat Modricu, a Rakitic dosta los.
ppera1
Možda Portugalci jesu bili loši u grupnoj, al' su bar zato bili još gori u eliminacionoj fazi. Šta je sledeće? Polufinale bez ijednog šuta ka golu (a kamoli u gol), uz naravno autogol Poljaka...
Don Andres
i u toj situaciji nekako bi od kikija napravili heroja nacije (:
scofield
Zivi bili pa videli. Sta sam drugari rekao, da ce dobiti Portugal :D Hrvati se bas uzdigli pa sad kuci. Odlicna odluka Santosa da fonte igra umesto karvalja. Renato Sancez dobar, jak ko stena ali pas igra mu je losa, uneo je zivosti kad je usao umesto Gomesa. Hrvati su bili bolji ali nisu ni oni imali bog zna kakve sanse (udarac u okvir gola nisu imali) Idemooo Portugal do finalaa
dushanseelny
Mnogo dobra akcija Portugala, odradise svi posao u napadu, sto kretnjom, sto pozicioniranjem, sto sutem.. Nije mi jasno zasto igra bez Sanceza I Kvarezme kad su mu njih dvojica medju najboljih 5 u timu..
Milos90
Jos samo da je Ronaldo odmah dodao kvarezmi, bila bi predobra akcija
dushanseelny
Da da, I da se nije radovao kao da je njegov gol, no, to je Ronaldo ipak :)
Колатерална Штета
Pre utakmice Hrvatske sa Španijom, kladio sam se u gajbu piva da hrvati ispadaju u osmini finala
Berbatov9
I dodao bih da Hrvati treba da bace bombu Islandjanima zbog onog gola u 95om minutu..
Berbatov9
Portugal ima toliko srece od prve utakmice da je to strasno. Provukli su se protiv Madjarske, ne znaju ni sami kako, a ovo veceras da ne pominjem. Utakmica kao utakmica je bila ocajna, ali opet je Hrvatska imala svoje sanse preko Vide i Perisica kad je mogla da rijesi utakmicu. Nani da je sutirao onako 10 puta, 9 puta ne bi dosla do Ronalda, ali kad oce oce.. Cinjenica je da je utakmica trebala da se rijesi penalima i niko ne bi mogao da prigovori jer su odabrali takvu taktiku i jedni i drugi. Ono sto je smijesno je to da ce sad Ronaldo da ispadne neki veliki heroj Portugala, a covjek je imao maksimum 6 kontakata sa loptom nocas. Sramotna igra da ne moze sramotnija. I taj isti Ronaldo ima najvece sanse da bude najbolji igrac godine... Tuzno.
BenkovackiManitas31*
Jesi ti gledao utakmicu ili Ronalda? Ronaldo pa Ronaldo
Ivanp
Daleko je ronaldo od najboljeg igraca godine,narocito ako mesi osvoji veceras copu,ne znam koliko pratis to prvenstvo ali mesi dominira zadnju utakmicu je imao vise driblinga i kreiranih sansi vise nego svi igraci na terenu zajedno.a tako je bilo skoro na svaku utakmicu koju je igrao!ta dva igraca mogu da se porede po broju golova sve ostalo normalnim gledaocima moze samo da vredja inteligenciju i pogled na fudbal kao kolektivni sport!
Nikolaus
Sančez je već igrač koji pravi razliku,ponovo kažem,nije mi jasno zašto dečko ne igra.Inače uhvatio sam ovo na tiketu,kao što sam i napisao u prethodnom komentaru :D
Boixos_Nois
Najgora utakmica u historiji EP. 0-0 bilo u sutevima u okvir gola sve do 117-e minute. Fuj!
Gledaj sutrasnji mec, taj nece da bude dosadan, gledaj kako ce Hamsik da busi Nojera...
LuisSuarezFB
Nije Ronaldo dao kljucni doprinos nego Sancez i pre svega Nani koji je dao sjajan pas a Ronaldo se tamo samo nasao na mestu. Nije Ronaldo bio nevidljiv u prvom nego u 117 minuta. Zasto pisem 177? Zaato sto do tada nije imao ni sut u gol... Ronaldo nije nesebicno asistirao Kvaresmu vec je njegov sut odbranio golman a Kvaresma naleteo na loptu.
Don Andres
upravo se zbog ovakvih stvari odrzava privid njega kao jednog od najboljih.. cuj asistirao hahahah pa on iz one pozicije ne bi asistirao da mu je stara majka stajala na gol liniji. kazu dao kljucni doprinos. cime? time sto se nije vidio? nije smetao saigracima? sancez strasan igrac, jak kao bik, a tehnike ima na pretek..
real4ever
177 nisam znao da toliko jedna fudbalska utakmica može trajati. Ronaldo je odigrao večeras odlično. Odradio je sve zadatke koje mu je zadao. Ja mislim da ni jedan duel nije izgubio. Eh što on danas nije imao pravu loptu, to nije njegova krivica nego veznog reda Portugala. Igrali su sami defanzivci koji su samo znali kako oduzeti loptu i zatvoriti prostor za Hrvate. Malo je taj vezni red živnuo sa Sančezom, ali ono odigravanje za Nanija nije pohvala. Igra loptu za Nanija, a Nani ima dva igrača oko sebe, a Ronaldo sam na drugoj strani. Gol Portugala je čista sreća, poslije odigravanja za Nanija i šuta Nanija, opet šut Ronalda, nalijeće Kvarežma i ubacuje loptu u prazan gol. Epilog svega. Tvrda utakmica i zatvorena sa obadvije strane. Iako su hrvati imali više loptu i više nekakvih poluprilika, ni oni nisu igrali nešto pretjerano ofanzivno.
Greed
Ali poslat onakav pas nakon 120 minuta fudbala (Nani). Dr.Mr.
Dzimi Humuhumunukunukuapua
Ljudi posmatrajte to sa vedrije strane...sad su za dom spremn1.
brat sergio#10
Pa cuj oni barem igraju EP...
Dzimi Humuhumunukunukuapua
Igraju? Zaista? Još uvek? 😱
Стефан Б.
Hahahhahahahah care!
quaresma07
Rekoh ja, bez Kvarežme ništa.
Kad god se nadje na terenu napravi razliku. Majstor!
Lecter
Ko se nadao boljem fudbalu posle grupne faze izgleda da se prevario.Utakmice sve gore.Hrvati su imali par sansi promasivali su nemoguce u produzetku.Ovaj Portugal je sramota kako igra.Meni ovo nije fudbal.
quaresma07
Kad sam ja pričao da će možda nešto uraditi aamo ako bude igrao Kvarežma vi ste lupali minuse. RQ majstor.
mIadenq
Kakav majstor, dao gol sa 2 metra, qq
P. S.
Jeste, al' zar nisi video briljantnu Kikijevu asistenciju Kvarežmi... :)
Upravo to brate!
Brat Rodrigoo
U tekstu vam stoji da je Ronaldo nesebicno asistirao Kvarezmi? Ne, on je bio sebican i sutno loptu, iako je Kvarezma stojao potpuno sam, no eto na kraju im je dobro ispalo.
Al-Ahli najtrofejniji na svetu
sta ti je fudbal dominiraju hrvati celo vreme i onda sevne kontra i oni izgube...steta navijao sam za komsije definitivno igraju fenomenalno mada veceras su portugalci odlicno zatvorili modrica pa ta leprsava igra nije dosla do izrazaja...hrvati su po mnogima najvise pokazali na ovom EP pa tako i po meni...jos da dodam da mi se dosta svidja igra renata sancesa mlad je jos uvek ali bice igracina,pratio sam ga ove 4 utakmice i jednostavno sredina terena portugala deluje mrtvo ali kad on udje igraju brze i on daje neki ritam utakmici dosta bolje igra nego gomes i mutinjo
El Matador PFC-FCB
Najbolji igrač na utakmici bio je RENATO SANČEZ! On, Kosta,Koman uz Milera i Lewu će voditi Bajern do Triplete! On je dobijao sve duele, iznudio faulove iako mu je samo 18 godina Bajern je dobio FANTASTIČNOG IGRAČA za narednih 15 godina. U svakom slučaju Hrvati glavu gore bili ste super!
Realan tip
Renato Sanchez je ubjedljivo najbezvezniji bio veceras. Lik ne moze sastaviti dva pasa i samo se nesto gradi i gura, takvih krljatora ima koliko hoces. Hrvati su bili ocajni i trebali su izgubiti ranije, jer je nad Nanijem bio cist penal, to je priznao i Beusan.
(anti)talentovan lik
Portugalci cetiri X-a u regularnom toku utakmica i ulaze u cetvrtinu finala, a Srbija ne prolazi na prvenstvo zbog drona, oojj zivote pokvareni dzojstiku...
tony zahirovic1234
To ti je fudbal, steta najvise zbog Srne...
Nije mi ih zao uopste...
BenkovackiManitas31*
Koga briga
tony zahirovic1234
Tvoja stvar...
MESSSIKING
Nani je zatim pronašao Kristijana Ronalda, a ovaj nesebično asistirao za Kvarežmu koji ispred gol linije sprovodi loptu u nebranjenu mrežu - 0:1! Bolje da je Kristijano dao gol, a ovo sto je ovde napisano sto sam kopirao govori da neko sa ovog sajta nije pratio mec posto Ronaldo nije asistirao vec gadjao gol. Ceo Portugal kao i Ronaldo je bio nevidljiv. Sancez je najvise pokazao, bravo za malog.
Stefan Lazović
Koliko je fudbal nepravedan ove godine, jezivo
Realan tip
Jest vala, cist penal za Nanija nije sviran, sada se Portugal umorio pred Poljsku.
Nisam imao zivaca da odgledam ceo mec, ali cu samo reci da su Portugalci jeftino naplatili promasaje Hrvatske reprezentacije.
Damir85
Ovog Vidu da su izbacili odmah iz igre. Koliko sansi je promasio... Portugalci igrali ko sise celu utakmicu i usrao ih gol. Steta za komsije, trebali su ranije da pritisnu. Inace dosadna utakmica, kao i vecina. Igra se fudbal koji nije lep ta gledanje. Puno taktiziranja. Ne znam sta bi Hrvatima veceras, do sas su igrali najbolji fudbal na prvenstvu. Steta za njih, a za nas da se zapitamo, gde smo mi kad je toliko reprezentacija zalutalo na prvenstvo jer nikakvu igru nisu pokazali. Kao Portugal, koji je sad prosao dalje...
Realan tip
Eto hrvati nisu. Igrali oprezno i kukavicki i to im se obilo o glavu. Kada su toliko bolji sto nisu stvorili neke sanse? Udaraca u okvir gola 0. Najbolje sanse im imao stoper poslije prekida. Sudija ih pogurao u regularnom ne sviravsi penal nad Nanijem. Da su ostavili bolji utisak od Portugala jesu, da je Portugal prosao nezasluzeno, nije sigurno. Imali su koncepciju i taktiku, isplatilo im se. To je fudbal. Ko ti garantuje da bi na penale prosla hrvatska? Po meni perfektna taktika i sjajno odradjen posao igraca Portugala doveli do pobjede nad bezidejnim hrvatima. Lako je protiv Ceske i Turske ofirati silu. Nisu ni protiv Spanije hrvati zasluzili pobjedu, pa su dobili, iskoristili svoj trenutak kao Portugal sinoc. Nema svrhe omalovazavati Portugal i dizati ove druge u nebesa.
Forza Kvarezma!!!
Marco Popovich
Tresla se gora.... nIpak nezasluzeno eliminisani
Nezasluzeno Portugalci prosli dalje, ali to je fudbal.
Totalno nezasluzeno!!!
Realan tip
Sto je nezasluzeno? Cist penal za Portugal nije sviran. I sta su to hrvati pokazali da bi zasluzili bolje? Evo objasni mi molim te, jer su i jedni i drugi odigrali katastrofalnu utakmicu, da bi ti dosao ovde i napisao totalno nezasluzeno kao da su hrvati imali 15 100%-tnih sansi.
Realan tip
Nisi odgovorio na moj komentar, sta su to hrvati napravili da bi zasluzili prolaz? U 90 minuta Portugalu nije sviran penal, to je bio utisak cijele utakmice, Pepe sut glavom, promasaj, Vida sut glavom, promasaj i to je sve. Hrvati su mozda ostavili bolji utisak na turniru prethodno, to niko ne spori, ali da su sinoc zasluzili prolaz, pa i nisu bas. Nije ni Portugal sigurno, ali ljudi su igrali disciplinovano i preuzeli sredinu hrvatima u pojedinim momentima, isplatilo im se. Sreca je bila na njihovoj strani, ali i taktika je bila dobra, ne vidim sto ne bi neko bio nagradjen za to. Jedna utakmica, u kojoj niko nije bio pretjerano dobar, ali da je nezasluzeno totalno nije sigurno. Penal je bio cist, pa Beusan je sam to priznao u emisiji. Ja ne znam sta treba dalje reci na to. Mislim on to ne bi nikada priznao da su hrvati prosli, ali to ne mijenja cinjenicu. Kada su primili gol krenuli su na sve ili nista, pa kao imali su lude sanse. I da, ko im je kriv sto su kukavicki igrali sa jednim napadacem cijeli mec. Pjaca je uradio vise za ono malonego Kalinic, Mandzukic i Perisic zajedno. Rakitic se nije vidio, Mandzukic takodje. Perisic tu i tamo. Modric u defanzivi ok, u napadu bezidejan. Strinic i Vida su ispodprosjecni igraci. I na sve to ti dodjes i napises totalno nezasluzeno, pri tome ovi imali jednu stativu, a Portugalu nije sviran cist penal. Pusti ti mene price Srbija-Hrvatska. U BG-u nisu centar presli cestito. Ne bi ga presli ni danas, jer je to vise od fudbala.
Ja komentiram utakmicu a ne naciju, jer smo mi ljuti sto nemozemo ko Hrvati i nikad necemo moci oni su za nas u fudbalu ono sto smo mi za njih u kosarci, ali ipak je fudbal najbitnij sport. Al eto tebi je tesko priznat...
Ivanp
prvo ono videlo penala nije,zato sto nani nema kontrolu lopte,dva igraca ga prate, tek nakon kakvog takvog suta ramenom dobija udarac.perisic stativa,brozovic dve sanse,vida takodje,portugal je nadigran u svim segmentima igre ako to nisi video onda nismo gledali istu utakmicu.portugal je takticki izdrzao i uspeo na kraju,i za mene isto nezasluzeno prosli kao i za mnoge.jos kad na to dodas cinjenicu da su ekipa koja od 4 utakmice dobiju jednu i nadju se u osminu onda tek nema pravde pa zvali se i srbija a ne portugal.
brat sergio#10
Nezasluzeno da. Ljudi nisu postojali do 117 minute i onda na neku kontru su zabili gol. Hrvatska je bolja ekipa, ali nogomet nije pravedan.
Džiki
Nezasluženo se Portugal još jednom provukao, jako slaba igra tokom čitavog meča ali sreća je na njihovoj strani, za sada. Videćemo da li će Poljska moći da napravi mogu slobodno reći neočekivan rezultat, oni su već sada opravdali očekivanja, ali neće biti lako.
Rise up
Nesebicno asistirao za Kvarezmu???Ne znam na koju to utakmicu, ovu ne sigurno :D Losa utakmica.Ne znam kako neko moze da podrzi ovakav fudbal Portugala.
cukambre
Pa ne sme vise da bude mec na kojem Kiki nije imao gol ili asistenciju.Sad ce mu pripisivati i nepostojece samo da bi ispalo da je imao neki ucinak :)
Ole Gunar Solšer
Los mec generalno, Hrvati su bili bolji, ali nisu iskoristili sanse. Portugal moze do finala, kao sto sam vec rekao Portugal-Engleska finale
Lecter
A ne nego Turska-Ukrajina finale.Ajde ne lupaj molim te.
Brat Serhio ne veruje svojim ocima:-D
brat sergio#10
Ja sam uzivao gledajuci kako pobjedjuju Spaniju, Tursku. Uzivao sam u tome da su bili u grupi prvi, ali eto nocas je slabija ekipa prosla dalje.
A da nije mozda ta jaca ekipa ona koja nije imala sut u okvir gola za 120 minuta?
mIadenq
Ako pod 'nesebicno asistirao' mislite 'osutao kao baba i omasio zicer, pa se lopta odbila kvarezmi' onda ste u pravu.
lewa9
Komsijama svaka cast! Jos jednom su odigrali vrhunski, bili bolji, imali vise sansi, ali ne i srece na zalost. Portugal po svemu prikazanom sem srece od grupe do sada nema nista, nista nisu pokazali ako gledamo realno. A onaj mali Sancez je vec sad brutalan igrac i to je jedan od najpametnijih pojacanja Bajerna zadnjih 4-5 godina sigurno..
Povratak kraljaXXXIX
Portugal je svojom taktikom ubio svoj fudbalski potencijal, a Hrvatskoj je limit na jednom turniru naići na reprezetnaciju kvaliteta Portugala. 117' bez šuta u okvir gola i onda dva u jednom napadu za jedini gol u 120', premalo za EP. Malo kumuju tome klizavi tereni pa i suđenje gde se dozvoljava gruba igra ali ako i odluke pojedinih selektora. Portugal sa Sančezom i bez su dve različite reprezetnacije, momak je kombinacija Ćavija i Davidsa i ima odličan smisao za igru. Santos sa K.Ronaldom pokušava ono što je nekad radio Ronaldo u brazilskoj reprezentaciji, Barseloni, a pre svega u Interu, 9 igrača na svojoj polovini, a Ronaldo sam na protivničkoj rešava protiv 4,5,6 protivničkih igrača ali to je mogao samo Ronaldo, a očigledno je da ne može i K.Ronaldo pa je samim tim uloga K.Ronalda promašaj, njemu najviše prija da deluje sa krila i to sa levog. Santos je promenama u odbrani dobio sigurnost i odgovornost što je promenilo sliku o Portugalu u odnosu na onog Portugala u grupi. Ja i dalje verujem da će Portugal biti šampion Evrope.
Tomić: Lažna legenda
Zaboravio si na čist penal za Portugalsku kad je Strinić udario nogom Nanija.
scofield
Ideeee do finalaa
Sancez je taj koji je vukao kontru u kojem je postignut pobedonosni gol, i da vas podsetim, Renato Sancez je novi igrac Bajerna.
MSSZRMK
Taj ce biti zver ima potencijala.
Verujem...
violafan
Nismo znali bez tebe...
BigBang
Kako ono bese, Simunicu: Za dom...?
Хахахаха... Скакао сам од среће...
P. S.
Za fudbalske udžbenike kao najgluplji mogući način za ispasti od ovako očajnog Portugala, a biti bolji celu utakmicu. Sa samo malo više hrabrosti u napadu deklasirali bi Portugalce, a ovako... Kako sam i pretpostavio nastavlja se smaračina na EP-u. ;(
Don Andres
portugalci ne znaju ni sami kako su prvo prosli grupu a sada i hrvate.. cudno prvenstvo. steta za komsije bili su bolji, falilo je srece.. srecom po nas uskoro pocinje usa-columbija da se malo uziva u fudbalu
zeks
Stvarno steta.Imali su Hrvati igru,narocito u drugom produzetku kad su morali da iskoriste jednu od onih sansi.Odmah kazna,veoma naivno primljen gol.Morali su praviti faul da preseku kontru.Nimalo zasluzeno Portugal ide dalje,oni ce dogurati do finala kad su se onako provukli protiv Madjarske.
ADP_10
Ovaj Vida definitivno najbaksuzniji igrac na Euru. Steta za Hrvatsku, navijao sam za njih, bolji su bili i vise su pokazali u dosadasnjem delu Eura. Ovako prodje ljigavi Portugal iako jos uvek nema nijednu pobedu na prvenstvu ako se racuna regularnih 90 minuta.
Bat
utakmica nula..hrvati mozda malo bolji..ovaj portugal ne da ima srece nego ne znaju ni kako su u 1/4..prodjes grupu sa 3 boda i onda i jednog jedinog suta za 120 daju gol..usput ne znam kakva asistencija,kvarezma je gol dao iz odbitka..
Alex DeLarge
Dobro je da su Hrvati vec osvojili EP, inace bi im ovaj poraz bas tesko pao... Potcenjivali su Portugal kao da igraju protiv Kipra. E pa vala neka vam je braco, pa i sledeci put tripujte da ste Nemacka, umesto da igrate fudbal.
P. S.
Misliš precenjivali? Nisam nikada gledao da Kipar igra ovoliko loše...
Alex DeLarge
Ma brate nek igraju oni lose, ali njih sa ovakvom igrom niko ne moze da nabusi. A ti se smej koliko hoces... Cak je i Ronaldo ukapirao da ako hoce da se provlace dalje, ne moze da sutira kvadrilion puta na gol i da se valja vracati u odbranu... I ako prodju Poljake, oni su ti u finalu, pazi sta ti kazem. Smejao sam se i ja Argentincima pre dve godine, pa oni umalo osvojise...
NIKE
Ode CR do 1/2 finala, i četvrte zl lopte, PRAVDA ZA SIMKETA:D
Dejan Marinkovic
Xaxaxa, smeh...
brat sergio#10
On je to zasluzio i bez ovog. Real je vodio do 11 titule.
Herkules88
Dosadna utakmica do bola, na kraju Portugal nepravedno prolazi dalje, ne verujem koliko srece imaju, najlaksu grupu dobili, prosli je sa tri neresene, veceras nisu dosli na utakmicu a prosli dalje, jos sto je najgore na laksoj levoj strani kostura su, Poljska im je rival koja srecno prosla Svajcarsku
Gledaj sutrasnji mec, taj nece da bude dosadan, gledaj kako Hamsik busi Nojera...
Herkules88
Bilo bi lepo :D
Jupp Heynckes
Mozda, u nekom drugom zivotu, ali u ovom nece sigurno.
U kom filmu brate?!
brat sergio#10
Hrvatska je bila puno bolja ekipa od Portugala, ali nocas nisu imali srece nikako. Vida je imao dvije extra sanse ali eto, sreca nas je napustila nocas. Steta, slabija ekipa ide dalje.
Daliborov psihijatar
Apsolutno nezasluzena pobeda Portugala najgora ekipa na ovom EP iz nokaut faze,ali neka samo zato sto su se komsije mnogo uzdigle pre meca.
Srba Stamenkovic
Evo ih polufinalisti.