Nestvarni Super Boul, Brejdi i "Patriote" ispisali bajku!

Autor: Vladimir Stojanović
ponedeljak 06.02.2017.
08:50

Prvi put finale rešeno u produžetku, Nju England se vratio od -25 do nestvarne pobede protiv Atlante!

AP Photo/Eric Gay

Neverovatan povratak, najveći u istoriji Super Boula. Nju Ingland se vratio sa -25 u trećoj četvrtini, uspeo da izbori produžetak i pobedu, petu za Patriote.

Čak je i Tom Brejdi teško nalazio reči nakon nestvarnog raspleta u kome je bacio za 466 jardi i dva tačdauna.

Produžetku je Džejm Vajt dotukao Falkonse koji sigurno nikada neće zaboraviti ovakav poraz.

Izgledalo je gotovo, svima, osim Brejdiju i njegovom timu, Atlanta kojoj su davane manje šanse u ovom hjustonskom finalu je vodila sa 21:0 i 28:3, nikada u istoriji nijedan tim nije stigao više od 10 razlike u Super Boulu.

Ali Brejdi i Patsi su odbili da odustanu. Prvo Vajtov tačdaun, pa fild-gol Rubena Gostkovskog.

Stvari su postale drugačijew kada je sekovan Mat Rajan na svojoj polovini, pa je Brejdi pronaša Denija Amendolu za novi tač daun. Kada su posle konverzije za dva poena stigli na 20:28, Brejdi je vodio epski napad posle koga je Vajt istrčao novi tač-daun, a Amendola bio uspešan za dva poena, za 28:28.

Atlanta u šoku, morali su u produžetak. Nikada šampion nije rešen u dodatnom vremenu.

Vajt je dotukao Falkonse i zaokružio neverovatnu utakmicu, 34:28 za Nju Ingland. Ovo je peta titula za Brejdija, postao je najuspešniji kvoterbek u istoriji, a jasno, četvti put je MVP u finalu!

Utakmica koja će se prepričavati generacijama, pobeda koja nikada neće prestati da se slavi, i na drugoj strani rane koje nikada neće zaceliti...