Autor: Beta Beta
sreda 09.08.2017.
23:54
Izvor: Beta

Norveški atletičar Karsten Vorholm osvojio je večeras zlatnu medalju u trci na 400 metara s preponama na Svetskom prvenstvu.

Epa/Ian Langdson

Vorholm je bio najbrži po kiši i hladnom vremenu u Londonu, a pobedio je vremenom 48,35 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Jasmani Kopelo iz Turske, koji je bio 0,14 sekundi sporiji, a bronzanu Keron Klement iz SAD, koji je trku završio za 48,52 sekunde.

Medalja koju je osvojio 21-godišnji Vorholm bila je prva zlatna za Norvešku na svetskim šampionatima još od 1987. godine.

Amerikanka Filis Frensis trijumfovala je u trci na 400 metara.

Frensis je pobedila rezultatom 49,92 sekunde, ispred Salve Eid Naser iz Bahreina i sunarodnice Alison Felih.

Predstavnica Bahama Šona Miler ubedljivo je do pred kraj, ali je posrnula zbog povrede nekoliko metara pre cilja i ostala je bez medalje.

Kineska atletičarka Liđao Gong osvojila je zlatnu medalju u bacanju kugle. Gong je najbolji hitac imala u petoj seriji, akada je kuglu bacila 19,94 metra.

Kineskinja je bila ubedljiva, pošto bi pobedila i sa hicem od 19,89 metara, koliko je bacila u poslednjoj, šestoj seriji.

Srebrnu medalju osvojila je Anita Marton iz Madjarske sa 19,49 metara, a bronzanu Amerikanka Mišel Karter rezultatom 19,14.