subota 10.06.2023.
16:30

Svetski šampion najbrži na "svojoj" stazi.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Motociklista Dukatija Frančesko Banjaja pobednik je današnje sprint trke Moto GP šampionata, na Velikoj nagradi Italije.

Aktuelni svetski prvak je na domaćoj stazi Muđelo u promenjivim uslovima slavio vremenom od 19 minuta, 41,183 sekunde.

Drugo mesto je zauzeo vozač VR 46 tima Marko Beceki sa 0,369 sekundi zaostatka, dok se na pobednički podijum popeo i vozač Pramak Dukatija Horhe Martin (0,952 sekundi zaostatka), koji je u finišu trke bio bolji od timskog kolege Žoana Zarka.

Bodove u sprintu osvojili su i Luka Marini (VR 46), Džek Miler (KTM), Mark Markes (Honda), Aleš Espargaro (Aprilija) i Enea Bastijanini (Dukati).

U generalnom plasmanu Banjaja vodi sa 106 bodova, drugi je Beceki sa četiri boda manje, dok je treći Martin sa 87 bodova.

Trka za Veliku nagradu Italije vozi se u nedelju u 14.00.