Autor: Beta Beta
nedelja 11.06.2017.
22:14
Izvor: Beta

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je večeras u trci Formule 1 za Veliku nagradu Kanade u Montrealu i smanjio zaostatak u generalnom plasmanu za vodećim Sebastijanom Fetelom iz Ferarija, koji je zauzeo četvrto mesto.

Beta/AP Photo/Pavel Golovkin

Hamilton je ostvario treću uzastopnu pobedu u Kanadi, ukupno šestu na toj stazi, a 56. u karijeri. On je od početka vodio, 65. put je krenuo sa pol pozicije i bez problema je ostvario pobedu rezultatom od sat, 33 minuta, 55 sekundi,153.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Valteri Botas, a treći je bio Danijel Rikardo iz Red Bula.

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Serhio Peres iz Fors Indije, a šesti njegov klupski kolega Esteban Okon. Bodove su još osvojili Kimi Raikonen iz Ferarija, Niko Hulkenberg iz Renoa, Lens Strol iz Vilijamsa i vozač Hasa Roman Grožan.

Trostruki svetski šampion Hamilton smanjio je zaostatak za vodećim Fetelom na 12 bodova u generalnom plasmanu.

Naredna trka na programu je 25. juna za Veliku nagradu Azerbejdžana.