Baš loše vesti, FIFA lista odavno nije bila važnija, a Srbija doživela veliki pad!

Autor: Darko Mitrović
ponedeljak 16.10.2017.
10:52
Izvor: Sportske.net

Ono što smo iščekivali po okončanju kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, danas je ozvaničeno. Kako izgleda FIFA lista na osnovu koje će biti obavljen žreb za baraž i za Mundijal u Rusiji?

Epa/Andrej Cukic
Epa/Andrej Cukic

Povezane vesti

FIFA je na svom zvaničnom sajtu danas objavila novu rang listu nacionalnih timova, na kojoj je reprezentacija Srbije pala za čak šest mesta u odnosu na prošlomesečnu, septembarsku.

Naši ''Orlovi'' sada zauzimaju 38. poziciju, što je još jedan važan pokazatelj koliko nas je koštao poraz u Beču od Austrije. Kako smo vam već objasnili posle pobede nad Gruzijom, Srbija bi bila sigurno u trećem šeširu žreba za SP da smo slavili i protiv Austrijanaca.

Srbija ima 748 bodova, a pretekli su nas DR Kongo koji je skočio čak sedam mesta i koji ima ima 751 poen, zatim Bugarska i Paragvaj sa po 750.

Na vrhu bez bitnijih promena - prva je Nemačka sa 1631, ispred Brazila sa 1619, potom slede Portugal, Argentina, Belgija, Poljska, Francuska, Španija, Čile i Peru.

Švajcarska je posle poraza od Portugala u poslednjem kolu kvalifikacija pala za četiri mesta na FIFA rang listi i više nije u ''Top 10''.

Ova lista će svoju prvu konkretnu primenu imati već sutra u žrebu parova baraža za plasman na SP.

Prema tome, kako smo ranije i pretpostavili, nosioci će biti Švajcarska (11. mesto), Italija (15), Hrvatska (18) i Danska (19), a njihovi potencijalni rivali biće Severna Irska (23), Švedska (25), Republika Irska (26) i Grčka (47).

--

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke

Komentari

32 Komentara

Ili komentariši kao gost:
avatar
Ton4i
Tuesday, 17.10.2017
02:18

Dakle Muslin bi zeleleo da mi,kao autsajderi(blagi ili veci),na bar 2/3 susreta u grupi,drzimo pocetni rezultat bez golova sto je duze moguce,i ocito veruje da bismo se mogli provuci dalje sa tri remija,e sad i ja verujem da silno zeli taj Tunis u grupi,koji bi mogao biti nas zracak nade u slucaju jednog poraza,i da tako sa 4 bodova idemo dalje,sta opet ne mora znaciti da ce biti dovoljno za nokaut-fazu...

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Tuesday, 17.10.2017
14:00

Izvukao je Francusku, Meksiko i Tunis u simulaciji zreba i rekao da bi to bila veoma teska grupa:-D

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Tuesday, 17.10.2017
16:04

Ako pitas muslina, verovatno i hoce, on to mozda i ocekuje, 'ladno je rekao da su oni juznoamericka ekipa:-D

avatar
Ton4i
Tuesday, 17.10.2017
14:57

Hahaha,bar zna da ce nas Meksiko razmontirati ko sto je sa hrvatima ucinio zadnjeg kola...

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
12:38

http://www.fifa.com/fifa-world-ranking/procedure/men.html

avatar
AC Milan-najtrofejniji klub na svetu
Monday, 16.10.2017
15:42

Ajde ne ostavljaj po 15 komentara na jednoj vesti

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
16:12

Evo ga i 16-ti.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
12:36

Ne znam da li je ovo tacno, ali to bi bila katastrofa. I posle neka selektor prizeljkuje odlucujuci mec u Beogradu! U ovakvoj grupi da odlucujes tek u poslednjem kolu?! Elem: -Kostao nas mec sa Austrijom 80 bodova.Na live ranking fifa listi posle tog meca smo pali na 45 mesto,da bi skocili posle za 7 mesta zaradivsi 35 bodova,posle pobede nad Gruzijom.Da smo pobedili i Austriju prema kalkulatoru koji postoji na toj listi bili bi minimum na 20 mestu,a mozda i bolje u zavisnosti od drugih reprezentacija i njihovih meceva.-

avatar
Man united
Tuesday, 17.10.2017
22:19

Којом логиком смо могли на 20. место? Ево, сад гледам тај сајт. Пише да имамо 750. Додаш 80, то је 830, што је довољно тек за 29. место.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Wednesday, 18.10.2017
07:41

I ja isto mislim da nismo mogli, naglasio sam da nije moj komentar.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
12:14

Match statusnDifferent matches have different importance to teams, and FIFA has tried to respect this by using a weighting system, where the most significant matches are in the World Cup finals,[31] and the lowest weighted are friendly matches. FIFA states that it wishes to recognise that friendlies are still important, since they make up half of the competitive matches counted in the rankings.[32] FIFA also stated, however, that it did not plan to make any adjustment for teams that qualify directly for major tournaments.[33][34]nThe match status multipliers are as follows:nMatch statustMultipliernFriendly matchtx 1.0nFIFA World Cup and Continental cup qualifierstx 2.5nContinental cup and Confederations Cup finalstx 3.0nWorld Cup finals matchtx 4.0

avatar
Carina_11303
Monday, 16.10.2017
12:08

Mi smo kao sila i kao nije dovoljno što smo se plasirali na SP, nego smo mi planirali da nešto važno napravimo i bilo bi lakše iz trećeg nego iz četvrtog šešira? Mi možemo nečemu da se nadamo eventualno ako nam iz prvog šešira dodje Poljska ili eventualno Rusija i da ne igramo sa njima na otvaranju. Ostalo? Samo da igramo čvrstu odbranu (znam, ne smejte se) inače debakli u najavi.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:50

Muslin: Sine, ja tebe ne vidim nigde.nnSergej:

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:49

Muslin: Sine, ja tebe ne vidim nigde.nnSergej: Molim?nnMuslin: Pa ne znam šta ti igraš.nnSergej: Selektore, ne razumem.nnMuslin: Na kojoj poziciji se najbolje snalaziš?nnSergej: Ne mogu ja da pričam o sebi, valjda ste me gledali.nnMuslin: Ne vidim ti nijedno mesto na terenu.nnSergej: Ako je tako, ja bih se onda vratio u klub. Ako me budete videli u budućnosti, tu sam.nnMuslin: Nema problema.

avatar
indija durot
Monday, 16.10.2017
16:19

ja sam cuo da su ljudi koji brinu o SMS u trazili od muslina da igra poziciju u repki koja nepostoji u muslinovoj formaciji i da je zbog toga muslin popizdeo..sergej nije video sebe do matica vec malo ispred ko sto igra u laciju

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Tuesday, 17.10.2017
11:10

Nisu ti objavili komentar.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
19:25

Tu ga i muslin vidi (barem tako kaze), a SMS je najbolji u formaciji 4-2-3-1 gde bi bio (centralni) ofanzivni vezni. Vreme je da se Tadic malo preseli na klupu jer je Sergej nesumnjivo bolji igrac od njega. Inace, i ja isto mislim da bismo mnogo izgubili stavljanjem decka da igra pored Matica jer on to ni u mladoj reprezentaciji nije igrao, to je mesto za Maksu.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:35

Poljska, Peru, Tunis, SRBIJA Hahaha

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:33

Nisam znao da se gleda ova koju ce danas objaviti, to je onda katastrofalno.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:30

Svetska kuća fudbala je jutros objavila novu rang listu reprezentacija, a ona je posebno bitna jer će uticati na sastav šešira na žrebu za Svetsko prvenstvo u Rusiji. Da podsetimo, sastavi šešira se određuju na osnovu plasmana na FIFA aka Koka-Kola rang listi, a reprezentacija Srbije se po trenutnom stanju stvari nalazi tek u četvrtom šeširu i jedina je evropska selekcija u njemu.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:27

https://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_World_Rankings#Current_calculation_method

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:22

Orlovi pali, Orlovi pali:-(

avatar
AC Milan-najtrofejniji klub na svetu
Monday, 16.10.2017
11:21

Sramota da nas preteknu Kongo i Bugari, stvarno tuga.

avatar
Kucky Dog
Monday, 16.10.2017
11:20

Bugarska ispred nas?!? Pa kako? Mislim nismo mi neka klasa ali smo barem završili prvi u grupi. Hoće li mi neko objasniti princip rada ove bemislice nazvane FIFA rang lista?

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:20

Svetska kuća fudbala je jutros objavila novu rang listu reprezentacija, a ona je posebno bitna jer će uticati na sastav šešira na žrebu za Svetsko prvenstvo u Rusiji.nnPodsetimo, sastavi šešira se određuju na osnovu plasmana na FIFA rang listi, a reprezentacija Srbije se po trenutnom stanju stvari nalazi u četvrtom šeširu i jedina je evropska selekcija u njemu. Orlovi su po koeficijentu prvi u poslednjem šeširu i skok za jedno mesto bi ih odveo u treći šešir i omogućio im lakši žreb za Rusiju.nnNaša reprezentacija je na novoj rang listi pala za šest pozicija i trenutno se nalazi na 38. mestu. Uprkos plasmanu na Mundijal posle pobede nad Gruzijom, Srbija je doživela pad zbog poraza u Austriji. Da su Orlovi pobedili Austrijance u Beču, bili bi bolje pozicionirani i sa većim šansama za mesto u trećem šeširu pred žreb. Ovako, preskočila ih je Republika Irska koja je u poslednja dva kola savladala Gruziju i Vels.nnČak i ako prođu baraž kao nepovlašćeni, Irci će biti bolje plasirani od Srbije i zauzeti mesto u trećem šeširu. Bolje plasirani su i ostali učenici baraža poput Italije, Hrvatske, Švajcarske, Danske, Švedske i Severne Irske. Samo je Grčka slabije plasirana što znači da bi njen uspeh u baražu mogao da pogura Srbiju u treći šešir. Druga nada za Srbiju je da Novi Zeland u baražu eliminiše Peru. Ako prođu Grci ili Novozelanđani Srbija može u treći šešir.nn Ali, realno, šanse za to su male... Pogotovo u slučaju Novog Zelanda.nnVeć se zna da je porvi šešir sa nosiocima popunjen i da su u njemu Rusija kao domaćin, i Nemačka, Brazil, Portugalija, Argentina, Belgija, Poljska i Framncuska po koeficijentu. Sigurni u drugom šeširu su Španije, Engleska, Kolumbija, Meksiko i Urugvaj. Za preostala tri mesta su po plasmanu favoriti Švajcarska, Peru i Italija. Naravno, ako prođu baraž. Potom po koeficijentu sledi Hrvatska, ali i ona mora da prođe baraž i da se nada da će ispasti jedan od trilinga Peru - Švajcarska - Italija da bi skočila u drugi šešir. Drugom šeširu se nadaju još Kosatrika i Island, ali njima baš moraju da se pogode rezultati baraža i da favoriti ispadnu. Sigruni u trećem šeširu su Tunis, Iran i Senegal. Pod uslovom da Senegalci teoretski overe plasman na Mundijal s obzirom da su jako, jako blizu.nnU četvrtom šeširu su sigurni Južna Koreja, Panama i Saudijska Arabija i pobednik baraža između Hondurasa i Australije. Siguran je i bolji iz grupe gde se za prvo mesto bore Maroko i Obala Slonovače, a vrlo verovatno je u četvrtom šeširu i Japan koji gaji samo teoretsku nadu da mođe u treći šešir. Poput Srbije, Nigerija se nada da će Grci i Novi Zeland iznenaditi u baražu.

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Monday, 16.10.2017
11:01

A da je bilo nereseno u Becu, koji bismo onda bili? :-) Iako sam stavio smajli, ovo ozbiljno pitam.

avatar
LyO
Monday, 16.10.2017
10:59

Ubedjen sam da ce se pasti Svedska i Hrvatska. :)

avatar
Markonato
Monday, 16.10.2017
11:10

Nema to nikakve veze za nas, svi su bolje plasirani od nas...nNama je bitno da prodje Grcka i Novi Zeland da bi bili u trecem sesiru a da li ce pasti Svedska, Hrvatska ili Italija to je potpuno nebtno ako ne prodje Grcka

avatar
PER ASPERA AD ASTRA
Tuesday, 17.10.2017
08:13

Sigurno nam nije svejedno, ali jeste zlatan svaki bod.

avatar
LyO
Monday, 16.10.2017
17:22

Nama je svejedno u kom sesiru cemo biti, sa ovakvom igrom svaki bod je zlatan :D