Bašakšehir probio Partizanovu "čekalicu", Pantić zabrinuo Stanojevića (POLUVREME)

subota 29.01.2022.
15:43

Detalj iz osmog minuta poremetio planove "crno-belih".

FK Partizan
FK Partizan

Posle prvih 45 minuta prijateljske utakmice između Partizana i Istanbul Bašakšehirom, rezultat je 1:0 za turski tim.

"Crno-beli" izašli su u veoma jakom sastavu, a veliki peh za Aleksandra Stanojevića dogodio se kada je Pantić morao da napusti igru već u osmom minutu zbog povrede desnog kolena.

Umesto njega, u igru je ušao Jović koji je uneo živosti u igri svog tima, prvi su zapretili Turci preko Čigerčija, dok je na drugoj strani sa distance pokušao Zdjelar.

Natho je imao udarac koji je golman morao da brani, Partizan je svoju priliku uglavnom čekao iz kontri, te su svesno prepustili terensku inicijativu koju Istanbul za sada nije uspeo da iskoristi sve do samog kraja poluvremena.

Centaršut iz kornera sa leve strane je u gol pretvorio Aleksandru Epureanu u 44. minutu meča.

Od prvog minuta, za Partizan su nastupili: Stevanović - Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Pantić (od 8. minuta Jović), Natho, Menig - Gomeš.

Za izabranike Aleksandra Stanojevića ovo je druga zimska provera posle pobede nad makedonskim Tikvešom od 2:1 pre nekoliko dana.