četvrtak 10.08.2017.
21:49

Fudbaleri Crvene zvezde večeras su igrali za povređenog saigrača i podarili Branku Jovičiću ubedljiv trijumf u Surdulici.

Beta/BranislavBožić/Ev

Aktuelni vicešampion Srbije zaseo je na čelo superligaškog karavana nakon gostovanja u Surdulici koje je prebrodio bez ikakvih problema.

Crvena zvezda je kao gost deklasirala surdulički Radnik rezultatom 5:0 (1:0) i tako posle četiri odigrane utakmice u Super ligi zauzela prvo mesto na tabeli sa maksimalnih 12 bodova i gol razlikom 13:0!

Golove pogledajte OVDE!

Izabranici Vladana Milojevića izašli su na teren u majicama sa imenom Branka Jovičića, povređenog fudbalera Crvene zvezde kojem je posvećena večerašnja pobeda.

Strateg domaćeg tima Simo Krunić pripremio je zanimljivu postavku igre za duel sa Zvezdom, Radnik je u samom uvodu zaigra dosta hrabro i čak stvorio nekoliko solidnih prilika, ali je već u 18. minutu usledilo hlađenje.

Sudija Nenad Đokić okarakterisao je pad Aleksandra Pešića u kaznenom prostoru kao prekršaj za najstrožu kaznu pa je Ričmond Boaći iskoristio priliku koja mu se ukazala i sa bele tačke doneo Zvezdi prednost i ujedno uvećao svoj golgeterski saldo na startu nove sezone.

Najzaslužniji što Zvezda do odlaska na odmor nije postigla još koji gol bio je golman Radnika Ognjen Čančarević koji je u više navrata odlično intervenisao i čitao igru pa je presekao i nekoliko kontranapada crveno-belih.

Igra Radnika raspala se na startu drugog poluvremena i to u svega tri minuta. Zvezdin "Blitzkrieg" rezultirao je ubedljivom prednošću gostiju pa se već u 54. minutu moglo reći da je utakmica gotova.

Prvo je Aleksandar Pešić proigrao Mičela Donalda a Holanđaninu nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu, da bi minut kasnije nesporazum defanzivca i golmana Radnika rezultirao autogolom Bratislava Pejčića.

Trominutni "cunami" Crvene zvezde kompletiran je pogotkom Slavoljuba Srnića na asistenciju Mičela Donalda i već tada je bilo jasno da će Zvezda iz Surdulice poneti nova tri boda.

Do kraja utakmice viđen je još jedan pogodak, najlepši večeras. Filip Stojković je ispucao loptu sa ivice Zvezdinog kaznenog prostora a odbrana Radnika je očajno intervenisala i omogućila Ričmondu Boaćiju da lob udarcem savlada Ognjena Čančarevića koji ostao ispred gol linije.

Bio je to deveti pogodak internacionalca iz Gane koji je danas nastupao u tandemu sa Aleksandrom Pešićem što je svakako bila inovacija koju je Vladan Milojević rešio da implementira na gostovanju Radniku.

Radnik je ostao bez počasnog gola premda je u nekoliko navrata bio u dobrim situacijama da zatrese mrežu Crvene zvezde. U prvom poluvremenu zapretio je Kjeremeh sa više od dvadeset metara i pogodio prečku, a u nastavku je udarac Milosavljevića zaustavio Milan Borjan.

Crvena zvezda za vikend dočekuje "fenjeraša" iz Bačke Palanke koji je danas ostao bez trenera, a potom sledi put u Krasnodar i gostovanje istoimenom klubu u okviru prvog susreta plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.