četvrtak 27.08.2020.
21:48

Odlična evropska premijera za ekipu iz Bačke Topole.

BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC/EV

U svom prvom evropskom nastupu u klupskoj istoriji ekipa TSC-a je večeras kao gost savladala moldavski Petrokub Hinčešti rezultatom 2:0 i plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope!

Obe ekipe završile su meč sa po jednim igračem manje, ali naš tim je pokazao da je kvalitetniji u ovom trenutku i potpuno zasluženo ide dalje.

Vodeći gol za TSC delo je kapitena Saše Tomanovića u 17. minutu posle kornera Borka Duronjića sa leve strane, a konačan rezultat postavio je Nenad Lukić pogotkom iz jedanaesterca u 55. minutu. Prethodno je Đuro Zec oboren u kaznenom prostoru domaćina.

Kada su u pitanju pomenuta isključenja, prvo je TSC ostao sa igračem manje u 31. minutu kada je Boris Varga neoprezno u skoku laktom razbio arkadu protivničkom igraču, a domaćini su od 54. minuta morali bez Rozgonjuka, koji je skrivio pomenuti penal nad Zecom.

Osim dva gola, bilo je još nekoliko prilika na obe strane, domaći su najopasniji bili krajem prvog poluvremenma posle Varginog isključenja, kada su imali dve vrlo dobre prilike, jedan šut završio je odmah poered stative, a drugi put je golman TSC-a Nenad Filipović odlično reagovao.

Ako ste propustili TV prenos, golove možete videti na YouTube kanalu RTS-a.