Dečaci doneli pobedu Radu, Spartak se ispromašivao, slavio i Borac!

subota 10.12.2016.
14:56

Pet utakmica u domaćem šampionatu od 13 časova, pobede su zabeležile ekipe Borca, Voždovca i Rada. Novi Pazar novi fenjeraš.

Beta/BranislavBožić/Ds

U Kruševcu domaći Napredak je dočekao Mladost iz Lučana, gledali smo utakmicu bez nekih velikih prilika, iako su gosti meč završili sa dva igrača manje nakon što je Pejović dobio drugi žuti karton nakon starta nad Ndiajeom, kao i Milošević pred sam kraj.

Reklo bi se da je Napredak bio nešto bolji rival danas, Ndiaje je bio veoma agilan danas, ali su gosti iz Lučana uspeli da se vrate kući neporaženi u ovom meču. Mladost je imala najveću priliku na samom kraju meča, ali je Milovanović promašio zicer.

Nakon šest mečeva bez pobede, tri boda je upisala ekipa Rada.

Na Banjici je danas "pao" Novi Pazar, bilo je 2:0 u korist mlade ekipe Rada koja je danas bila dosta bolji rival.

Prvo je Aleksandar Lutovac uspeo da postigne gol nakon asistencije Borka Veselinovića iz slobodnog udarca u 35. minutu, da bi sedam minuta kasnije konačan rezultat postavio mladi Denić sjajnim udarcem.

Metalac na svom terenu u Gornjem Milanovcu ne zna za pobedu u domaćem šampionatu još od 10. avgusta kada je savladana ekipa Mladosti iz Lučana.

Danas je Voždovac uspeo da dođe do sva tri boda, bilo je 0:2.

Prvi gol postigao je Lukić nakon što mu je Ćirković spustio loptu glavom u 9. minutu, a gosti su do kraja poluvremena imali još šansi da stignu do ubedljivije prednosti. Ipak, u drugom poluvremenu su stigli do 0:2, igrao se 68. minut kada je nakon prekršaja golmana Belića nad Dražićem sudija dosudio penal, a siguran izvođač je bio Jovan Stojanović.

Spartak nije danas imao sreće, propustili su ogroman broj prilika da savladaju Bačku u derbiju Vojvodine.

Na veoma lošem terenu u Subotici Ognjen Mudrinski je propustio tri prilike u prvom poluvremenu, u drugom su Subotičani imali i penal nakon faula nad Mudrinskim, ali je Torbičin šut odbranio Čupić. Krmar i Murdinski su mogli do kraja utakmice da donesu tri boda Spartaku, ali bez uspeha, ostalo je 0:0.

Borac iz Čačka je konačno stigao do nove pobede, druge ove sezone.

Čačani su tako poslali Pazarce na dno tabele.

Na očajnom terenu u Čačku Borac je stigao do pobede protiv Radnika iz Surdulice rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Marčić u 44. minutu meča. Kontrolisali su igru čitavog meča igrači Borca, pa zasluženo stiži do 12. boda u sezoni.

Napredak - Mladost 0:0
Metalac - Voždovac 0:2
Borac - Radnik 1:0
Rad - Novi Pazar 2:0
Spartak - Bačka 0:0