19:58

Pobeda Crvene zvezde, reklo bi se i da je zasluženo pošto Partizan nije igrao dobro u drugom delu igre.

STARSPORT
STARSPORT

Titula bez pobede u derbiju nije prava, možda je i to bio najveći motiv Crvene zvezde koja je danas savladala Partizan u 164. večitom derbiju rezultatom 1:0 (0:0) i tako je stigla do praktično nedostižnih 12 bodova prednosti u odnosu na crno-bele u finišu šampionata.

Partizan bolji u prvom, Zvezda u drugom, ali slaba igra igrača crno-belih veliki deo drugog poluvremena je kumovala prvom porazu nakon serije od 17 uzastopnih pobeda.

Prva šansa, odnosno intervencija golmana na meču bila je u 20. minutu kada je Aleksandar Katai šutirao pravo u Stojkovića, a prethodno na drugoj strani je pokušao Asano iz voleja kada je njegov udarac otišao malo preko gola.

Recimo i to da je u prvih 20 minuta bilo bezbroj faulova i na jednoj i na drugoj strani, da je Partizan nešto više napadao, ali ni jednog trenutka nismo pomislili da će doći do promene rezultata.

U 26. minutu faul na ivici kaznenog prostora nakon što je Degenek zaustavio nepropisno Holendera, ali je Natho šutirao u živi zid. Usledio je korner, Asano je šutirao, lopta je nekog zakačila i završila u novom korneru, malo je falilo da završi u golu.

Najbolja šansa u 32. minutu utakmice za Zvezdu, tada je Gajić poslao loptu na drugu stranu kaznenog prostora gde ju je dočekao Nikolić koji je šutirao ka golu, ali je Svetozar Marković uspeo da izblokira udarac.

Beležimo i žuti karton za Dejana Stankovića koji je imao šta da prigovori Novaku Simoviću.

Finiš je doneo dosta uzbuđenja. Prvo je odbrana Partizana bila u haosu, posebno kada je Ben izblokirao Stojkovića, a nakon kornera koji je Zvezda izvela, usledila je kontra Partizana iz koje nakon dodavanja Asana Holender pogađa prečku.

Samo minut kasnije mladi Jović je lomio protivničkog fudbalera, ušao u šansu i sa samo pet metara je Borjan odbranio njegov udarac.

Uglavnom, Partizan bolji, Zvezda zadovoljnija rezultatom. Čekamo drugo poluvreme.

Prvi udarac u drugom poluvremenu uputio je El Fardu Ben koji je sa 20 metara šutirao preko gola. Ispred gola Crvene zvezde Asano je prevario Rodića, ali je iz teške pozicije šutirao pravo u Borjana.

Ekipa Dejana Stankovića je bolje počela drugo poluvreme, a do gola je stigla u 57. minutu utakmice.

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Nakon kornera koji je izveo Kanga najviši u skoku je bio Mirko Ivanić, bolje se postavio od svojih čuvara i poslao je loptu iza leđa golmana Stojkovića.

Imala je Zvezda šansu i nakon slobodnog udarca koji je izveo Ben, odbila se lopta kasnije do Falćinelija koji je bio izbokiran. Ono što je upadalo u oči u nastavku jeste daleko bolja igra crveno-belih ulaskom Falćinelija koji je stvarao velike probleme odbrani tima Aleksandra Stanojevića.

Na drugoj strani Suma i Marković nisu mnogo toga doneli Partizanu, očekivali smo više napada po bokovima, morao je u igru i Miloš Jojić, a vremena je bilo sve manje za klub iz Humske.

Prva šansa za Partizan u drugom poluvremenu bila je u 89. minutu kada je Suma šutirao iz izgledne pozicije, ali je Milan Borjan uspeo da odbrani ovaj udarac po zemlji.

Ispostavilo se i da je to bila poslednja šansa na utakmici, Zvezda je stigla do veoma bitne pobede.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Rodić (od 87' Gobeljić) - Sanogo, Petrović (od 46' Kanga) - Nikolić (od 46' Falćineli (od 87' Pavkov)), Ivanić, Katai (od 74' Srnić) - Ben.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović - Šćekić, Zdjelar (od 70' Jojić) - Asano, Natho (od 59' Suma), Jović (od 46' Marković) - Holender (od 87' Stevanović).