subota 06.07.2019.
22:10

Crno-beli doživeli prvi poraz na pripremama u Sloveniji.

Beta/Branislav Božić/Mo

Računajući sve utakmice od početka priprema ovog leta, Partizan je večeras pretrpeo drugi poraz. Posle podgoričke Budućnosti (1:0 u Užicu), trijumf protiv Partizana ostvarila je i ljubljanska Olimpija, koja je na stadionu ''Stožice'' večeras slavila rezultatom 1:0.

Sve je moglo mnogo bolje da se završi po crno-bele da su u prvom poluvremenu iskoristili bar neku od brojnih prilika.

Prvi deo igre je u potpunosti protekao u znaku ekipe Sava Miloševića, ali Ognjen Ožegović u 10. i 20. minutu propušta dva stopostotne prilike, baš kao i Sejduba Suma u 33. minutu, kada je bio oči u oči sa golmanom Vidmarom, ali mu je čuvar mreže Olimpije odbranio taj udarac.

U drugom poluvremenu izvršeno je dosta izmena na obe strane, što je očigledno loše uticalo na igru ekipe Partizana. Crno-beli su u drugih 45 minuta bili potpuno bezopasni, iako su u tom periodu debitantske nastupe upisale novajlije Rajko Brežančić i Umar Sadik.

S druge strane, neubedljiva i ''mlaka'' Olimpija iz prvog poluvremena postala je neuporedivo ambicioznija i kao plod takvog pristupa usledio je i jedanaesterac koji je u 77. minutu realizovao Endri Čekići, preciznim udarcem savladao je Kljajića posle prekršaja Milosavljevića.

Crno-beli su tokom meča bili vidno nezadovoljni pojedinim odlukama glavnog sudije, pre svega zbog nekoliko oštrih startova defanzivca Olimpije Baganaka Makija koji su ostali nekažnjeni, zbog čega je trener Milošević sredinom drugog poluvremena žestoko protestovao.

U poslednjim trenucima meča, Sadik je imao jedan solidan pokušaj, ali loptu je poslao pored gola, ostalo je 1:0 za Olimpiju.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Vujačić, Strahinja Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović - Ožegović.

Klupa: Kljajić, Dinga, Smiljanić, Pešukić, Milosavljević, Lutovac, Lazar Pavlović, Filip Stevanović, Šehović, Brežančić, Sadik
.

15 Komentara

magister
Sunday, 07.07.2019
11:18

Dodaću (na ionako predugačak tekst). Zakarića i Nikolića - treba vratiti u konkurenciju - npr: Tošić, Nikolić, Suma - Sadik ili Tošić, Nikolić, Zakarić - Sadik ili Tošić, Suma, Zakarić - Sadik (uvek naravno i Ožegović u varijanti ili umesto Sadika ili sa njim, a sa njima i Arambašić) i slične kombinacije, to bi bio ozbiljniji napad.

magister
11:01

Stojković 7 (Kljajić 7) - Miletić 6 (Pešukić 5), Vujačić 7 (5), Strahinja Pavlović 7 (Dinga 6), Urošević 6 (Brežančić 6) - Zdjelar 7 (Smiljanić 6), Šćekić 7 (L. Pavlović 6) - Tošić 6 (Lutovac 6), Suma 6 (Milosavljević 6), Ivanović 5 (Stevanović 6) - Ožegović 5 (Sadik 6). Hajde da ne mračim - bledo, slabo. *Pojačanja*, kao što sam i ranije pisao - nisu pojačanja, nego uvećavanje spiska igračima koji imaju više ili manje potencijala i koji bi mogli da postanu igrači, ali i da se pokažu kao potpuni promašaj. Da li su pojačanja Pešukić u odnosu na MIletića, Vujačić i Dinga u odnosu na Ostojića, Valijentea, Pavlovića i Markovića, Brežančić u odnosu na Šehovića i Uroševića, Lutovac u odnosu na Tošića i Zakarića, Sadik u odnosu na Gomeša? Odgovor je očigledan. Vujačić je pokazao najviše - u prvom poluvremenu, ali je potpuno, kao dete ispao u akciji koja je prethodila penalu. Pešukićevih prvih par dodira sa loptom su bili - kao drvenim nogama. Brežančić - solidan u odbrani, nikakav u napadu (po mom mišljenju ispod i Šehovića (gde je on?) i Uroševića, ali i Ćorkovića koji se još kiseli u omladincima. Dinga - ima oštrinu, čini se da nema dobar osećaj prostora - nije uskočio kad je Vujačić ispao, zato došlo do penala (koji verovatno i nije bio). Zdjelar i Šćekić su okej i uigrani, Smiljanić - okej alternativa, taj deo tima jedini funkcioniše. Pavlović - često prebrzo i unezvereno, no za njega znamo da ima potencijal, kao i Milosavljević i Stevanović, koji nisu baš bili primetni, osim što je Milosavljević skrivio penal, a Stevanović pred kraj, u napadu koji je obećavao - izgubio iz čista mira kontrolu nad loptom. Sadik - vidi se potencijal, ali to je igrač sa kojim mora mnogo da se radi, pod uslovom da je spreman da uči. Pre svega, ne volim da govorim o fizičkim kvalitetima, ali njemu treba bar 5kg mišića, da bi bio stabilniji. Suviše se kliza i pada, jednom u ozbiljnoj šansi. Ne nudi se na centaršut dovoljno već šablonski ide na drugu stativu, tako da izgleda kao da se krije iza igrača umesto da trči i skače - ka lopti. Ima brzinu, ima i nekakvu tehniku, želi da sarađuje (više nego Gomeš). Međutim, skoro sam siguran da bi Gomeš onu kontru, kad se Sadik sapleo, pretvorio u gol. Sve u svemu, i ako je prijateljska - nije trening, a drugo je delovalo od strane Partizana baš tako. Od ovoga što smo videli danas (a gde su Ostojić, Šehović?) ne treba očekivati previše. Partizan može da sastavi solidnu defanzivu i zadnje vezne: Stojković - Miletić, Ostojić (Vujačić) - Pavlović (Marković, Dinga), Šehović (Ćorković, Urošević, Brežančić) - Zdjelar, Šćekić (Smiljanić) - ali ono što treba da bude napad,, za sada deluje krhko, nesigurno, nekad mlako i - potpuno neefikasno. Ako bih bio prinuđen da igram sa ovima koje sam gledali, onda bi ispred zadnjih veznih bili - Tošić i Suma, a verovatno bismo sa dva špica - Ožegović, Sadik - bili ozbiljniji. Lutovac će biti ozbiljna konkurencija, a Milosavljeviću, Pavloviću i Stevanoviću, koji će polako napredovati i možda vremenom izrasti i u zvezde, svakako bih dodao i Arambašića (apsolutno ima pravo da bude konkurent Ožegoviću), kao što bih pozadi priključio Ćorkovića.

Silent
10:33

Zatajila artiljerija

Mitita
00:06

Braco mila. Dovedite napadaca koji je dao 20 golova u 3 ligi srbije... to obicno pokazuje da ume da pogodi u gol. Mi ocigledno imamo problem sa tim delom posla. Sanse postoje, samo niko ne ume da pogodi gol.
Jer ovi duduci, kojima se "highligh reel" svodi na promasaje, ne mogu biti dobri ni za koga. Sramotno je kakve vi igrace dovodite da spasu klub.

Dorotej
08:51

Ne zaluđuj se. Imate vi više problema, ne samo centarfora. Zadnja linija ne zna da iznese loptu. Albanac vam je odbranu pravio smešnom.

Mitita
20:21

Vidi 'vako. Pravilo fudbala je da je pobednik onaj koji da vise golova. Sto sasvim ima smisla. Mi od kako su nam Djurdjevic i Leonardo zapalili iz kluba, nemamo polu krstenog napadaca koji ume da zavrsi napad. I sve jedan mec koji smo izgubli prosle sezone, izgubili smo jer su igrali ljudi koji ne umeju da zavrse napad. Odbrana, i ako losa, radila posten posao. A bio to albanac, ili lik sa mauricijusa, nije ni bitno.

Mads87
Saturday, 06.07.2019
22:43

Bas me cudi sto na partizanovim vestima nema grobara? A da svi su na Zvezdinim

paok
23:59

Pa eto vi se prvi nadjete da komentarisete.

Dorotej
08:55

Pa nađemo se, jer je ovaj portal postao Partizanov vesnik. O utakmici sa Olimpijom gomila novosti. Pogledaj objektivno. Zaluđuju vas navijače Partizana. Već se piše o sledećoj godini, ova vam je odpisana.

MihajloCZV
00:32

To govori koliko smo im naneli komplekse.

REVOLT OF MILAN
22:33

Terajte bre vise tog ozegovica, blage veze nema kao sto nikad nije ni imao, provincija vapi za njim...

Riverside
22:31

Nisam video ni jedno pojacanje Partizana, ali sam video, kao i obicno, nekoliko fudbalera koji ne zasluzuju ni da budu deo sireg spiska igraca na koje treba racunati ove sezone.

Dorotej
08:58

Ne sekiraj se, sudija vas je pokrao. Tako Savo kaže, a neki navijači Partizana zagrizli, sve sami "Vučelići". Cele ekspertize napisali o nepravdi. Bogami, opet se dogodila oružana pljačka, sada u Ljubljani.