Dva penala ''pogurala'' Lučance u ''evro-zonu'', sad i Napredak preti Partizanu!

četvrtak 25.04.2019.
20:11

Dve pobede domaćina u mečevima koji su počeli u 18 časova.

Sportske.net

Posle burne utakmice u Nišu i remija Radničkog i Čukaričkog (2:2), u naredne dve utakmice 33. kola Superlige nije bilo neizvesnosti.

Lučanska Mladost je na svom terenu savladala Vojvodinu sa 3:1 i ''preskočila'' Čukarički na tabeli, možda i Partizan u zavisnosti od ishoda 160. večitog derbija.

Prva dva gola Mladost je postigla iz jedanaesteraca koja je dosudio arbitar Bojan Nikolić. Oba puta precizan sa bele tačke bio je Pejović - prvi put u 30, a onda u 49. minutu.

Na 3:0 povisio je Radivojević u 57. minutu, a počasni gol za Vojvodinu delo je Bojana Matića, iz još jednog jedanaesterca na ovoj utakmici - 3:1.

Kruševački Napredak je upisao novu pobedu na svom terenu, drugu uzastopnu, ovoga puta protiv Proletera - 2:0.

Alivodić u 17. i Zukanović u 90. minutu bili su strelci za pobedničku ekipu, koja bi, ako ovako nastavi, mogla da se umeša u trku za Evropu.