20:45

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su još jednu pobedu na pripremama u Sloveniji, uz zavidnu efikasnost. Potencijalno pojačanje na tribinama, ali i bivši trener.

crvenazvezdafk.com

Ekipa Crvene zvezde nastavila je danas sa proverama na pripremama u Sloveniji, ali i sa pobedama.

Današnji rival crveno-belima bila je ekipa Karpata iz Ukrajine, a puleni Miodraga ''Grofa'' Božovića su slavili rezultatom 4-1.

Većina golova postignuta je tokom prvog poluvremena današnjeg meča.

Zvezda je od starta imala inicijativu, ali je prvu pravu priliku imala ekipa Karpata iz slobodnog udarca, kada je golman Kahriman uz pomoć prečke uspeo da sačuva svoju mrežu.

Samo minut kasnije uzvratio je Orlandić, nije iskoristio odličnu priliku, ali je najavio Zvezdinu kanonadu u narednim minutima.

Crveno-beli su poveli u 21. minutu, kada je na asistenciju Anđelkovića, Parker udarcem glavom pogodio mrežu - 1:0.

Iako je ekipa Karpata izjednačila samo četiri minuta kasnije preko Plastuna, Zvezda je bila bolji rival i to je vrlo brzo i dokazala.

Igrao se 34. minut, Katai je odlično proigrao Orlandića, a visoki napadač crveno-belih koristi ovu priliku i dovodi Zvezdu u novo vođstvo - 2:1.

Tri minuta kasnije, već je 3-1 za Zvezdu. Ovoga puta je Vukan Savićević bio u ulozi asistenta, izveo je lep dribling, onda uposlio Kataija koji postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu mirnija igra, bez većih uzbuđenja. Imali su Karpati još par prilika, nisu ih iskoristili, a u finišu meča videli smo na delu tandem Mihailo Ristić - Luka Jović, a Zvezdina ''devetka'' rutinski završava akciju za konačnih 4-1.

Današnjju pobedu crveno-belih uživo je odgledao i Luis Ibanjez, koji bi trebalo uskoro da pojača redove vicešampiona Srbije. Bio je tu i bivši trener kluba iz Ljutice Bogdana, Slaviša Stojanović, o čemu ste već mogli da čitate OVDE.

Zvezda je počela današnji meč u sledećem sastavu: Kahriman, Cvetković, Pavićević, Rendulić, Anđelković, Savićević, Stojanović, Katai, Gavrić, Parker i Orlandić.

Tokom drugog poluvremena, sastav Zvezde je izgledao ovako: Kahriman, Mijailović, Stojanović, Mbođ, Đorđević, Ahčin, Ristić, Avramovski, Jovović, Živković i Jović.