Grujić je klasa, doneo je Zvezdi novu pobedu!

subota 06.02.2016.
13:50

Marko Grujić je junak meča Crvene zvezde protiv Atlantasa, danas je doneo pobedu svom timu sa dva postignuta gola.

crvenazvezdafk.com

Čelnici Liverpula trljaju ruke, Marko Grujić je danas postigao dva gola na pripremnom meču protiv Atlantasa i tako je doneo Zvezdi novu pobedu pred nastavak priprema na Kipru - 2:1.

Miodrag Božović se odlučio da meč počne u jednom od najjačih sastava, a zanimljivo da je i Edson bio u timu iako je najavljeno drugačije.

Atlantas se branio od samog početka, čekali su kontre i polukontre da tako napadnu Crvenu zvezdu.

Nije bilo preterano dobrih prilika za crveno-bele, igrali su bunker Litvanci, da bi oni prvi stigli do gola u 32. minutu.

Edson, koji je do tog trenutka izgledao odlično na terenu, napravio je penal, a Sila je savladao Kahrimana za 1:0 u jeku napada Zvezde.

Videlo se od samog početka koja ekipa je bolja u ovom trenutku, ali rezultat nije bio naklonjen crveno-belima. Do kraja poluvremena Zvezda je mogla do izjednačenja, ali su se Litvanci odbranili o svih napada, posebno Slavoljuba Srnića.

Velika greška odbrane Crvene zvezde na samom startu drugog poluvremena na svu sreću nije skupo koštala izabranike Miodraga Božovića, ali nema sumnje da se ovakve greške ne smeju dešavati u prvenstvu. Cvetković je uputio loptu ka Lukoviću koja je bila veoma rizična, Kraljevčanin se okliznuo, ali situaciju 1 na 1 nije uspeo da reši napadač Atlantisa.

Onda na scenu stupa Marko Grujić.

Nakon šuta Vijere golman je odbranio, a onda je na loptu natrčao Marko Grujić koji mirno šalje loptu u mrežu za 1:1. Igrao se 48. minut.

Pogodio je nakon toga Le Talek prečku nakon kornera za Crvenu zvezdu, zatim je Katai propustio solidnu priliku, Grujić je nedugo potom uputio odličan udarac ka golu, a onda konačno još jedan gol.

Nakon duplog pasa Vijere i Grujića, fudbaler Liverpula na pozajmici u Zvezdi odlično šutira i rutinski vara golmana Litvanaca za konačnih 2:1.