Kad Zvezda ''doda gas'', rivalima nema spasa - Nova pobeda šampiona!

subota 14.05.2016.
20:49

Crvena zvezda danas slabije započela meč protiv Radnika u Surdulici, ali onda zaigrala u šampionskom stilu i bez problema osvojila nove bodove u plej-ofu.

Beta/Branislav Božić/DS

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras kao gosti ekipu Radnika rezultatom 4:1, u meču pretposlednjeg, 37. kola Superlige.

Utakmica nije imala takmičarski značaj ni za jedne, ni za druge, ali domaći su krenuli veoma angažovano i ambiciozno.

Već u prvih pet-šest minuta, Surduličani su u par navrata pripretili golu Zvezde, da bi u devetom minutu i krunisali tu svoju bolju igru.

Deletić je bio strelac vodećeg gola ekipe Radnika, pošto je prethodno iskoristio neopeznost Zvezdinog kapitena Aleksandra Lukovića kome je oduzeo loptu, a onda obišao Kahrimana i zatresao mrežu - 1:0.

Gol pogledajte OVDE.

Od tog trenutka, Zvezda je počela da uspostavlja svoj prepoznatljivi ritam igre, preuzela je inicijativu, što je rezultiralo i stvaranjem prilika za izjednačujući gol.

Imali su domaći i dosta sreće u par navrata, a onda na isteku prvih pola sata igre, Katai je anulirao vođstvo Surduličana.

Ristić je sa desne strane odlično izveo slobodan udarac, a Katai je bio na pravom mestu u petercu gostiju i nije mu bilo teško da savlada golmana Ristića - 1:1.

Zvezda se time nije zadovoljila, pa je već u finišu prvog poluvremena Katai prelepim golom sa nekih 18 metara doneo preokret crveno-belima - 1:2!

U nastavku, posle samo devet minuta igre, Zvezdino vođstvo uvećao je prvi strelac lige Ugo Vijera, koji je realizovao akciju Srđana Plavšića, čiji je udarac prethodno izblokiran - 1:3.

Ovo je 21. gol Portugalca ove sezone u Superligi, a prvi posle oporavka od povrede, pa se dodatno učvrstio na vrhu Liste strelaca.

Taj pogodak možete da vidite OVDE.

Nedugo zatim je Vijeru zamenio Orlandić, koji je u finišu meča stavio tačku na ovaj meč, kada je realizovao akciju Plavšića i Le Taleka - 1:4 u Surdulici.

Radnik: Ristić - Marković, Simonović, Vuković, Milovanović – Mutavdžić (Pavlović od 83.), Putinčanin, Deletić – F. Stojanović (Ovusu od 46.), Arsić, S. Stojanović.

Crvena zvezda: Kahriman – Petković, Rendulić, Luković, Anđelković – Le Talek, Ristić – Srnić (Gavrić od 74.), Plavšić, Katai – Vijera (Orlandić od 74.)