Kako Voša dovodi igrače? Sjajna priča šefa skauting službe "stare dame"
Zanimljiva priča sa "Karađorđa".
Povezane vesti
Fudbalski klub Vojvodina objavio je zanimljiv intervju sa šefom skauting službe.
Zoran Kuntić je šef skauting službe Vojvodine i deo tima u kojem često nema razlike između noći i dana, jer, kako drugačije da pogledaš i analiziraš oko 2.000 igrača?
"Deo sam grupe u kojoj se nalaze još tri momka koji su izuzetno radna, posvećena… Klub nam je obezbedio fantastične uslove. Ranije je bila jedna mala kancelarija, jedan televizor, laptop i tu su se gledali igrači, a sada imamo zaista vrhunske uslove. Uživamo da dolazimo na posao. Svi ti momci imaju jedan jedini motiv što rade u Vojvodini, a to je da Vojvodina bude još bolja. Apsolutno sam siguran da ne prave nikakve dogovore sa agentima i menadžerima i to je za mene najvažije. Posvećeni su i Vojvodina im je jako, jako bitna. To znaju svi u klubu", rekao je Kuntić.
On je poručio i da je skauting u Srbiji potcenjen.
"Skauting je dosta zapostavljen u Srbiji, ali on je jako važan. Tu počinje sve. Možeš da dovedeš najboljeg trenera na svetu, ali ako on nema kvalitetno selektiran tim, neće imati ni rezultate. U Vojvodini je skauting, na ozbiljnom, evropskom nivou. Predsednik, rukovodstvo kluba, sportski direktor – svi su prepoznali i podržali kompletnu priču i rezultati već stižu, a verujem da će biti i još bolji."
Onda je na red stigao najzanimljiviji deo priče o procesu potrage do realizacije transfera.
"Koristimo platformu koja prati sve igrače sveta. Ove godine smo pregledali oko 2.000 fudbalera, to je ogroman broj. Tu ima mnogo stavki oko igrača, ali nema naravno „govora tela“, to moraš sam da prepoznaš. Da vidiš kako reaguje kada izgubi loptu, kako komuncira sa trenerom, sa sudijama, sa saigračima… Tako kreće cela priča. Tim činimo Marijan Živković, Miloš Bogdanović, Nemanja Stjepanović i ja… Svi smo bivši igrači, možda nam je malo lakše prepoznati kvalitet, nego nekome ko nije igrao fudbal. Ako od sve četvorice fudbaler dobije dobre ocene, onda preko društvenih mreže želimo da vidimo o kakvoj ličnosti se radi, kakve su mu objave… Zatim tražimo nekog iz tog kluba, bilo da je naš fudbaler, trener ili nekog do koga možemo da dođemo, a da poznaje tog fudbalera. Hoćemo da čujemo o njemu sve, od privatnih stvari do izvršavanja profesionalnih obaveza. Da li ima ženu, decu, devojku, kada dolazi na trening, kako reaguje na poraze, na uspeh… Čini mi se da nismo puno pogrešili što se tiče karaktera igrača u poslednjih godinu dana", otkrio je Kuntić i nastavio:
"Prvo je bilo bitno napraviti kategorizaciju igrača koji su za Vojvodinu. Iz „A“ kategorije teško možemo da dovedemo nekog, to su igrači koji igraju u „ligama petice“. Zatim „B“ kategorija su igrači za koje mi procenjujemo da će nam pomoći da ostvarimo naše ciljeve, tačnije igramo u Evropi i dođemo do grupne faze. Što se tiče „C“ kategorije to su igrači koji mogu da igraju u Vojvodini, ali je pitanje šta ćemo sa njima uraditi. Jako je bitno proceniti koji su igrači „B“, a koji „C“ kategorija", zaključio je Kuntić.
0 Komentara