Koliko je zaista trajala nadoknada u Čačku?

ponedeljak 30.10.2017.
21:20

Jedna od zamerki predstavnika Borca nakon poraza od Partizana bila je upućena na vreme koje je sudija Anđelovski uračunao u nadoknadu. Koliko je ona zaista iznosila?

partizan.rs/Miroslav Todorović

Aktuelni šampion Srbije odneo je čitav plen iz Čačka i zadržao korak za vodećom Crvenom zvezdom, a pobedonosni gol postigao je Zoran Tošić duboko u sudijskoj nadoknadi vremena.

Odmah nakon utakmice podigla se prašina jer su domaći smatrali da je sudija "pustio da se igra dok Partizan ne postigne gol", aludirajući pritom da je nadoknada trajala predugačko.

Da ostavimo po strani saopštenje Crvene zvezde i najavu da će Novica Anđelovski biti skinut sa liste arbitara zbog načina na koji je vodio meč u Čačku.

Anđelovskom se na teret stavlja to što je dozvolio da se igra sedam minuta u nadoknadi, kao i prekršaj koji je dosudio na dvadesetak metara od gola Borca nakon kojeg je Tošić pogodio za trijumf crno-belih.

Činjenica je da je sudijska nadoknada trebalo da traje pet minuta, premda su danas mogle da se čuju priče kako je četvrti sudija Ilija Brdar prišao klupama da saopšti da će se igrati još četiri minuta.

Bilo kako bilo, nakon pregledavanja snimka utakmice na "Gradskom stadionu" u Čačku stiče se utisak da je previše pažnje posvećeno toj sudijskoj nadoknadi koja uistinu nije trajala duže nego što je trebalo, barem ne ako uzmemo u obzir šta se sve dešavalo na terenu.

U Humskoj su napravili analizu onoga što se dešavalo od poslednjeg minuta regularnog dela susreta do trenutka kada je Zoran Tošić postigao pobedonosni gol i na osnovu sata na grafici TV Arena Sport došli do zaključka da se od 89:49 minuta do 96:45 minuta i gola Zorana Tošića aktivno igralo oko dva minuta.

Dvanaest sekundi pre kraja utakmice došlo je do koškanja na terenu, a zatim i do prve od dve izmene koje je trener domaćeg tima izvršio u sudijskoj nadoknadi. Igra je nastavljena posle više od minuta kada je na grafici stajalo 91:23 ali je ponovo prekinuta posle 19 sekundi zbog povrede igrača Borca. Prekid je trajao do 92:54 što znači da se u prva tri minuta sudijske nadoknade igralo tačno 25 sekundi.

Faul koji je prethodio golu Partizana dogodio se u 94:58 minutu, a potom je do momenta kada je Tošić izveo slobodan udarac prošao minut i 47 sekundi.

Utisak je da čitava priča oko dužine sudijske nadoknade nakon ovoga pada u vodu, što znači da ostaje sporno da li je zaista postojao faul nad Zoranom Tošićem u tom 95. minutu kada je Anđelovski prekinuo igru.

Ovo je samo još jedan od pokazatelja da nas "večiti", uprkos plasmanu u Evropu, ni ove sezone neće poštedeti ratovima saopštenjima i seciranjem svake utakmice kako bi se dokazalo da je ova ili ona strana u pravu.

Nakon što bude obavljena sudijska analiza trebalo bi da saznamo da li je i u kom smislu Novica Anđelovski oštetio čačanski Borac i koje će posledice snositi zbog eventualnih grešaka.