LE - Častan poraz, prvenac i oproštaj od Evrope!

četvrtak 06.11.2014.
20:54

Fudbaleri Partizana doživeli su treći vezani poraz u grupi "C" posle kojeg su se oprostili od mogućnosti da prezime u Ligi Evrope. Kao uteha ostaje solidna igra u Istanbulu i prvenac u grupnoj fazi takmičenja.

Beta/AP Photo

Vicešampion Srbije oprostio se od daljeg toka takmičenja u Ligi Evrope večerašnjim porazom u Istanbulu. Fudbaleri Partizana poraženi su rezultatom 2:1 (0:0) u duelu sa Bešiktašom a kao uteha ostaje to što je Saša Marković postigao prvenac za crno-bele u grupnoj fazi takmičenja.

Bešiktaš - 1 Gonen, 3 Ismail Kojbaši, 6 Sivok, 19 Franko, 31 Ramon Mota, 7 Gokhan Tore (od 90' Ujsal), 8 Kavlak, 13 Hučison, 15 Ozjakup (od 69' Sosa), 9 Ba, 10 Šahan (od 58' Pektenek)

Partizan - 25 Lukač, 3 Volkov, 6 Stanković, 13 Ćirković, 35 Stevanović, 11 Ninković, 14 Grbić (od 67' A. Živković), 18 Drinčić, 21 Marković, 55 Pantić (od 64' S. Ilić), 32 Škuletić (od 67' Lazović)

Prvo poluvreme večerašnjeg susreta na "Olimpijskom stadionu Ataturk" u Istanbulu proteklo je u znaku totalne dominacije domaćeg sastava što se i moglo očekivati, imajući u vidu da je Marko Nikolić na teren izveo sastav sa samo jednim klasičnim napadačem.

Bešiktaš je tokom prvih 45 minuta sedam puta tukao ka golu Milana Lukača, dok beogradski crno-beli nisu nijednom pripretili golmanu domaćeg tima.

Jako oprezna igra fudbalera Partizana i fokus na odbrambenim zadacima rezultirao je ovakvom postavkom stvari na terenu ali je bilo evidentno da vicešampion Srbije ima za cilj da u Istanbulu ostane neporažen.

Najbolju priliku u prvom delu igre domaći su imali u 16. minutu kada je Gokhan Tore šutirao u donji desni ugao gola Milana Lukača ali je Partizanov čuvar mreže fantastično intervenisao i sačuvao mrežu.

Postigli su izabranici Slavena Bilića gol u 27. minutu ali je taj pogodak opravdano poništen pošto se Sivok nalazio u ofsajd poziciji u situaciji kada je posle prekida matirao Lukača udarcem glavom.

Početak drugog dela igre nagovestio je da će domaćin krenuti još odlučnije ka golu Partizana ali su prva dva naleta Bešiktaša nekako zaustavljena.

Prvi udarac ka golu Čenka Gonena izabranici Marka Nikolića uputili su tek u 50. minutu ali je pokušaj Petra Grbića završio pored leve stative.

Za samo sedam minuta igre, u periodu od 55. do 62. minuta domaći postižu dva gola i tako već sredinom drugog dela daju nagoveštaj ko će večeras slaviti na "Ataturku".

Prvi gol Bešiktaš je postigao iz opravdano dosuđenog penala koji je skrivio Vojislav Stanković a precizan "sa kreča" bio je Senegalac Demba Ba!

Nije se nakon vodećeg gola čekalo na novi pogodak Demba Be pošto je već u 62. minutu sevnula kontra po levoj strani, Gokhan Tore je nesebično uposlio Senegalca a ovaj rutinski matirao nemoćnog Lukača.

Od tog momenta fudbaleri Bešiktaša dižu nogu sa papučice gasa i daju izabranicima Marka Nikolića šansu da preuzmu inicijativu. Ispostavilo se da su domaći prerano upisali tri boda pošto Partizan u 77. minutu postiže prvenac u Ligi Evrope i smanjuje prednost Bešiktaša na 2:1!

Nikola Ninković omogućio je Saši Iliću da nesebičnom asistencijom uposli imenjaka Markovića koji sa dvadesetak metara gađa u donji levi ugao Gonenovog gola i smanjuje vođstvo domaćih na 2:1!

Do kraja utakmice crno-beli uspeli su da stvore još dve dobre prilike od kojih onda druga, u 95. minutu meča ostaje kao noćna mora za Danka Lazovića.

Vladimir Volkov je u 88. minutu glavom loše šutirao preko gola iz povoljne pozicije a onda je u 5. minutu nadoknade usledio prekid i gužva pred golom Čenke Gonena.

Nikola Drinčić šutirao je jako sa dvadesetak metara, golman Bešiktaša odbio je loptu na peterac teškom mukom a Danko Lazović iz sjajne pozicije pogađa prečku pa crno-beli na kraju ostaju bez boda koji ne bi bio nezasluženo osvojen.

Imajući u vidu da je Totenhem savladao Asteras u Tripolisu Partizan se večeras oprostio od šansi da se plasira u eliminacionu fazu Lige Evrope a do kraja ga čekaju dueli sa grčkim sastavom i ekipom Totenhema na "Vajt Hart Lejnu".