sreda 25.09.2019.
20:51

Zvezda slavila nakon poraza u derbiju.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su pobedu u zaostalom meču drugog kola Linglong Superlige Srbije pošto su na krovu Tržnog centra Stadion savladali Voždovac sa 3:1

Gosti su već na početku imali terensku inicijativu, čak i postigli gol preko Bena, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nije Zvezdi trebalo dugo da stigne do vođstva, igrao se 11. minut kada je Miloš Degenek iskoristio odličan centaršut Marina i doneo radost svom timu.

El Fardu Ben je ponovo pogodio u 26. minutu, ovoga puta akcija Marina i Vukanovića nije bila sporna, pa je Ben duplirao prednost.

Od tog trenutka, "zmajevi" su se probudili zaigrali veoma dobro, posle nekoliko opasnih situacija uspeli su da smanje prednost preko Alena Mašovića u 30. minutu igre.

Imao je Zličić sjajnu priliku pred kraj prvog dela meča, ali na odmor se otišlo rezultatom 2:1.

"Delije" su mogle da odahnu u 52. minutu kada je Aleksa Vukanović zatresao mrežu Ilića na asistenciju Gajića.

Usledila je dosta otvorena igra sa obe strane, Zvezda je pretila preko Gobeljića i Petrović, dok na drugoj strani pokušao Krasić, ali bez uspeha.

Zvezda je tako zabeležila veoma bitnu pobedu nakon lošeg izdanja u 161. Večitom derbiju i vratila se na pobednički kolosek.