LSL - Gostima ni mrvice, Javor najubedljiviji!

nedelja 07.02.2021.
17:07

Odigrane su i tri preostale utakmice 20. kola Linglong Superlige Srbije.

Sportske.net

Najmanje neizvesnosti bilo je u Ivanjici, gde je Javor Matis ubedljivo savladao ekipu lučansku Mladost rezultatom 4:1.

Ivanjičani su pitanje pobednika praktično rešili u prvom poluvremenu, kada su stekli tri gola prednosti. Luka Luković je u 29. minutu ''načeo goste'', a samo dva minuta kasnije Maričić je duplirao prednost. Isti igrač postiže svoj drugi gol šest minuta kasnije i donosi Javoru ubedljivih 3:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Luka Luković je postigao svoj drugi gol za 4:0, a počasni gol za goste postigao je Obiora Odita u 51. minutu susreta.

Uspešan na svom terenu bio je i Rad, koji je sa 1:0 savladao ekipu Proletera, a gol odluke postigao je Kaluđerović u 56. minutu.

Ceo plen osvojila je i Bačka u duelu sa ekipom šabačke Mačve, a rezultat ovog duela bio je 2:0 za domaći tim. Ratković je u 16. minutu doveo Bačku u vođstvo, a pobedu njihovog tima potvrdio je Zličić svojim pogotkom u 58. minutu meča.