subota 21.09.2024.
22:00

Neverovatna serija Mladosti iz Lučana.

Nenad Kotlajic/Radnicki1923

Fudbaleri Mladosti iz Lučana savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 2:1 u okviru devetog kola Super lige Srbije.

Lučanci su večeras nastavili sjajan rezultatski niz otkako je kormilo tima preuzeo Nenad Lalatović koji trenutno ima pet pobeda iz isto toliko utakmica.

Mladost je u prvih pola sata već stekla veliku prednost, a Lučanci su poveli u sedmom minutu kada je iskusni Aleksandar Pejović pogodio iz penala.

Gosti su udvostručili svoju prednost zahvaljujući pogotkou Nikole Andrića u 24. minutu, ali je Napredak uspeo da smanji zaostatak do odlaska na odmor posle gola Dušana Stoiljkovića koji je krunisao brzu kontru Kruševljana u 39. minutu.

Krenuo je Napredak na sve ili ništa tokom drugog poluvremena, upisao čak 10 udaraca ka golu iskusnog Stamenkovića, ali je nekadašnji čuvar mreže Crvene zvezde sačuvao svoj gol i osigurao šestu pobedu od početka šampionata.

Klub iz Lučana je večeras osvojio svoj 19. bod i nalazi se na deobi prvog mesta sa Crvenom zvezdom koja ima dve utakmice manje, dok je Napredak 14. sa osam bodova.