četvrtak 08.10.2020.
23:40

Sjajna utakmica reprezentacije Srbije.

EPA-EFE/Fredrik Varfjell

Reprezentacija Srbije odigrala je sjajan meč u Norveškoj i pravo je čudo kako više golova nije završilo u mreži Runea Jarštajna.

Igrali su izabranici Ljubiše Tumbakovića odličan meč od samog starta, imali su i oni propuste, ali na sreću nisu kažnjeni više od jednog puta.

Rajković je dobio na sigurnosti u meču sa Turskom, a večeras je bio odličan. Poslednja linija takođe, izdvajamo Milenkovića, ali i Mitrović i Kolarov su imali odličan dan. Kolarov je čak mogao dva puta i da savlada golmana Jarštajna.

Na sredini terena sjajni Tadić, ima asistenciju, a u prvom poluvremenu je prosto plesao. Ipak, imao je nekoliko slabijih lopti u produžetku, tražio je i izmenu, nije imao snage za 120 minuta. Gudelj i Ristić mogu i bolje od ovoga, iako su odigrali solidno, baš kao i Maksimović, a Lazović je odigrao jednu od boljih utakmica u dresu reprezentacije sa državnim grbom, često su naši napadi išli upravo preko njega.

U napadu Đuričić sjajan, pravio je prostor, preuzimao odgovornost, ocena nije viša od 7,5 samo zbog propuštene velike šanse. Mitrović se ispromašivao večeras, mogao je bolje za svoje standarde, ali je i pored toga upisao asistenciju.

Naravno, igrač utakmice je SMS, svojim potezom je rešio utakmicu, a postigao je dva gola, iako je ušao u 80. minutu. Milivojević je uneo dozu sigurnosti, a ostali nisu toliko dugo bili na terenu da bi bili ocenjeni.

Rajković 7,5 - Milenković 7,5, Mitrović 7, Kolarov 7 - Lazović 7, Maksimović 6,5, Tadić 7, Gudelj 6,5, Ristić 6,5 - Đuričić 7,5, Mitrović 6,5.

Igrali su još: Sergej Milinković-Savić 9, Luka Milivojević 6,5, Mijat Gaćinović i Saša Lukić.

Baner 2

13 Komentara

Deki.Stankovic.5
Friday, 09.10.2020
11:19

Kako bre date Maksimovicu i Gudelju po 6.5 a momci poginuse veceras.

Колатерална Штета
10:24

Gudelj zaslužuje bar 7,5, pa on je bio naš najbolji vezni igrač, defanzivno gotovo nepogrešiv, a i napadi koji su počinjali od njega su bili veoma opasni...

dzo
01:04

Pa prvi gol je Mitrovicev gol,da Sergej nije dao gol,bio bi sviran penal za nad Mitrovicem,vjerovatno je sudija cekao kako ce akcija da se zavrsi. Mitrovic se jeste ispromasivao,al on nosi cijelu ekupu,na njemu su uvek 2 igraca,razigrava,zadrzava loptu,sve sto i treba da radi. Veceras nije imao srece da da gol,al odigrao je do poslednjih 10 minuta kad ga je umor sigao po meni odlicno kao i cijela ekipa. Sergej je dao 2 gola,al je toliko indolentan u igri i nonsalantan da je to sramota,tek na kraju je pokazao da zna i on da se bori za dres ,kad je izblokirao sut Norvezana sa distance. Reprzentacija nam nije odigrala bolji mec od 98 godine i te generacije koja je isprasila Madjare. Brze akcije,presing,sve pohvale,samo da se ne pokvare,ne treba ih puno hvaliti. Mali Rajkovic bolje resenje od Dmitrovica,Maksimovic i Gudelj odlicni,kolarov solidan,stoper Mitrovic korektan,Ristic takodjer. Gol koji sko primili krivac prvo Milivojevic a Sergej ispratio pogledom,ni pokusao nije da otme loptu. Zadnjih 10 min mogao je ubaciti Jovica,Mitrovic je vec bio umoran.

IMUN NA MINUSE(VE)
19:27

Sve si vrlo dobro napisao, samo bih dodao da je i Gudelj propustio da izblokira sut kod njihovog gola.