19:13

Nema šale sa Česima, ne posustaju čak ni tokom priprema!

EPA/DOMENECH CASTELLO

Mnogi su se obradovali kada je Partizan izbegao rivale poput Arsenala, madridskog Atletika ili Lacija i kada ga je žreb spojio sa češkom Viktorijom Plzenj, ali ovaj češki tim u tekućoj sezoni igra zaista impresivno.

Znate već za podatak da su u šampionatu Češke od početka sezone upisali 15 pobeda i samo jedan remi, bez poraza, a u tom stilu su nastavili i tokom aktuelnih priprema za proleće.

Posle tri ubedljiva trijumfa protiv objektivno slabijih rivala iz Češke, Viktorija je danas imala prvu evropsku proveru, i to protiv švajcarskog Bazela, koji je takođe izborio plasman u evropsko proleće, ali u Ligi šampiona.

Viktorija je ovaj meč dobila sa 2:1, iako su Švajcarci dobili prvo poluvreme sa 1:0 golom Kevina Bue u 17. minutu.

Na izjednačenje se čekalo do 49. minuta, kada je tim iz Plzenja iznudio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Bakoš.

Samo osam minuta kasnije, potpuni preokret - odlična akcija po desnoj strani, izigrana odbrana Bazela, a na kraju Čermak pogađa za konačnih 2:1

Kompletnu utakmicu, naravno i golove, možete da vidite OVDE, a u prilogu je sastav u kojem je Viktorija započela prvo, odnosno drugo poluvreme.