Velika pažnja je i tamo posvećena šokantnoj utakmici u Hagu.

EPA-EFE/RONALD BONESTROO

Dugo će se prepričavati neverovatna eliminacija Partizana iz Lige Evrope ove sezone, koja je postala izvesna posle šokantnog remija sinoć u Hagu protiv AZ Alkmara.

Brojne su reakcije u Srbiji, ali ima ih i u komšiluku.

Hrvatski ''Index'' je i sinoć i tokom jutra posvetio veliku pažnju utakmici između AZ-a i Partizana, u kojoj je srpski predstavnik u poslednjih nekoliko minuta prokockao 2:0 i upropastio do tada izvanrednu partiju protiv odličnog holandskog tima.

Poseban akcenat se stavlja na još neverovatniju statistiku, po kojoj je AZ Alkmar iz četiri šuta u okvir gola Partizana u dve utakmice, u Beogradu i Hagu, postigao sva četiri gola, od toga tri sa igračem manje na terenu!

''Ovo je nemoguće: Partizan je iz Evrope izbacila čudesna statistika protivnika''.

Takođe, ''Index'' je preneo i izjavu trenera Partizana Sava Miloševića, koji je preuzeo odgovornost posle ovog šokantnog meča, zbog loših izmena koje je napravio u drugom poluvremenu.

Zagrebačke ''Sportske novosti'' donose tekst pod naslovom : ''ŠOK ZA NAVIJAČE PARTIZANA! Beograđani su dva minuta pre kraja imali uverljivu pobedu, pa primili dva gola i ispali iz Evrope'', uz ocenu da jeovo bilo ''crno veče crno-belih''.