subota 31.08.2019.
23:53

Ovog vikenda na programu je šesto kolo Prve lige Srbije.

Sportske.net

Na čelnoj poziciji izdvojila se ekipa Metalca iz Gornjeg Milanovca, koja je kao gost savladala Radnički 1923 u Kragujevcu rezultatom 2:1.

Aleksandar Katanić je postigao oba gola za goste, prvi u 37, drugi u 62. minutu iz jedanaesterca, a poraz Kragujevčana ublažio je Nemanja Zdravković u 83. minutu meča.

Dinamo iz Vranja ponovo nije uspeo da pobedi, ali ako je za utehu doskorašnjem supeligašu, danas je prekinuo mini-seriju od dva vezana poraza. Ovoga puta je na svom terenu Dinamo remizirao bez golova protiv Zlatibora - 0:0.

Posle današnjih pobeda, Grafičar, Novi Pazar i Radnički iz Pirota su se probili u sam vrh tabele i sada imaju samo bod zaostatka za vodećim Metalcem.

Najviše golova postignuto je u Bačkoj Palanci, gde je domaća Bačka savladala Sinđelić sa 3:2.

Na dnu tabele je i dalje ekipa Smedereva, koja i posle šest odigranih kola nema nijedan osvojen bod. Danas su Smederevci na svom terenu poraženi od Grafičara sa 2:1, a golove za pobedničku ekipu postigli su Mrkela u 19. i Marong u 27. minutu. Slađan Rakić je u drugom minutu potigao jedini gol za Smederevo.