U prva dva kola, Dinamo iz Vranja upisao obe pobede, oba puta posle preokreta i izbio na čelo tabele.

Sportske.net

Večerašnjim utakmicama kompletirano je drugo kolo Prve lige Srbije.

Najviše razloga za zadovoljstvo imaju u doskorašnjem superligašu, Dinamu iz Vranja, koji su upisali novu pobedu, ovog puta u derbiju kola protiv ekipe Bačke.

Završeno je rezultatom 2:1 za Vranjance, a počelo je golom gostiju već u drugom minutu, preko Milovanovića.

Dinamo je izjednačio u 15. minutu, golom Stevanovića, a preokretu i konačnom rezultatu kumovao je autogol Tomovića u 79. minutu meča.

Podsetimo, Dinamo je i u prvom kolu slavio protiv Smedereva, kada je od 0:1 stigao do 3:1.

Maksimalan učinak posle drugog kola ima i ekipa Trajala, koja je danas kao gost savladala ekipu Budućnosti sa 1:0, a gol odluke postigao je Ivica Jovanović u 25. minutu iz jedanaesterca.

Od ostalih rezultata pažnju privlači poraz kragujevačkog Radničkog na gostovanju ekipi Kabela. Bilo je 3:2 za domaće, koji su stigli do svojih prvih bodova u sezoni.

Jovanović je u 15. minutu iz penala doveo Kabel u vođstvo, Dražić je duplirao prednost u 58, a Maksimović je u 75. vratio nadu ekipi Radničkog. Pet minuta kasnije, autogolom Petrića Kragujevčani su izjednačili, a pobedu domaćima doneo je Balabanović, pogotkom u 86. minutu meča.