Poluvreme - Borjanov neprobojni zid, ali Tomaneova prečka je razbesnela ''delije''! (TVITOVI)

sreda 11.12.2019.
21:49

Rezultat koji odgovara Zvezdi, ali moglo je i bolje i gore.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Kako meč odmiče, sve je zanimljivije u Atini, ali posle prvog poluvremena golova nema, 0:0.

Posle početke inicijative domaćih, u 19. minutu Giljermeje sa dvadesetak metara uputio oštar udarac, ali pravo u Borjana, koji bez problema hvata loptu.

Nova velika opasnost po gol Crvene zvezde i u 23. minutu, kada je Gobeljić klizećim startom u kaznenom prostoru, u poslednjem trenutku oslabio napad Olimpijakosa, koji se potom završio kornerom.

Tri minuta kasnije još jedan korner za Olimpijakos, lopta dolazi do Kamare koji gađa desni ugao Borjanovog gola, ali je zamalo bio neprecizan.

70:30 posto je odnos u posedu lopte u korist Olimpijakosa u prvih 25 minuta...

A u 27. veoma obećavajuća kontra Crvene zvezde, Marin i Vukanović su imali dosta prostora, ali su nekako uspeli da ga suze i na kraju, Marin prilikom udarca na gol - pogađa Vukanovića...

U 32. minutu dve intervencije Borjana u razmaku od samo nekoliko sekundi, ali najboljaprilika za Olimpijakos viđena je u 34. minutu,kada je posle centaršuta sa desne strane, lopta preletela Milunovića i stigla do El Arabija, koji srećom po Borjana, nije bio precizan iz odlične pozicije.

Ali, sve to bilo je u senci onoga što se izdešavalo od 40. do 43. minuta.

Najpre je ''sevnula'' nova kontra Zvezde, Tomane, za Marina, koga je u kaznenom prostoru pokosio Giljerme i kapiten Zvezde je iznudio penal.

Tomane je preuzeo odgovornost, ali umesto mreže, pogodio je prečku!

Potom su i jedni i drugi ''spustili gard'', počela je potpuno otvorena borba, ređali su se brzi i obećavajući napadi na obe strane, a najopasnija je bila nova Marinova kontra, kada je Zvezdin kapiten loše reagovao u završnici.