Poluvreme - Izgledalo je da se Zvezda budi, a onda je Totenhem vratio u realnost (TVITOVI)

utorak 22.10.2019.
21:49

''Pevci'' iskoristili slab početak meča Crvene zvezde.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Završeno je prvo poluvreme u Londonu, Totenhem u trećem koluLige šampiona vodi protiv Crvene zvezde sa 3:0.

Totenhem je od starta preuzeo terencku inicijativu, a prvi nešto opasniji napad domaći su izveli u petom minutu kada je Son uspeo dase izbori za odličnu poziciju za šut saivice kaznenog prostora, ali to je loše učinio, slab udarac, pravo u Borjana.

Međutim, samo četiri minuta kasnije, domaći su poveli.

Sve je počelo od akcije po desnoj strani, koju je Rodić zaustavio izbijanjem lopte u korner. Ali, Lamela odlično izvodi udarac iz ugla, a Degenek ne uspeva da isprati Kejna koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu - 1:0.

Nastavio je Totenhem da napada i već u 16. minutu njihova prednost je duplirana. Ponovo je Lamela bio u ulozi asistenta. Ovoga puta je na desnoj strani prevario Rodića, centrirao na drugu stativu gde je od strane Kanjasa ''zaboravljen'' ostao Son, koji ovu priliku ne propušta - 2:0.

Prvu priliku na ovoj utakmici Zvezda je imala u 20. minutu, kada je Marko Marin odlično centrirao sa desne strane, Milunović je bio najviši u skoku, ali je glavom šutirao pored leve stative.

Mogao je Lamela, posle dve aistencije, i do gola u 26. minutu, posle odlične akcije po levoj strani, gađao je u gornji desni ugao, ali Borjan je izbio loptu u korner.

Od tog trenutka Zvezda se oslobodila pritiska i sve češće je počela da preti pred golom domaćih.

U 28. minutu još jedan Zvezdin dobar napad, ovoga puta Gobeljić sa desne strane centrira za Van la Paru, koji gađa bliži ugao, a Gazaniga uz malu nesigurnost uspešno interveniše.

Devet minuta kasnije novi opasan napad Zvezde, opet Gobeljić deluje po desnoj strani, usledio je njegov pokušaj asistencije ka Marinu, ali bila je to prejaka lopta koju Zvezdin kapiten nije mogao da iskontroliše.

I kada je delovalo da je Zvezda bliža golu, Marin u 44. minutu gubi loptu na sredini terena, usledila je munjevita kontra Ndombelea i Sona, koji postiže svoj drugi gol za već ogromnih 3:0 u korist Totenhema.