Poluvreme - Naši promašivali, Portugalci poveli...

subota 17.06.2017.
18:47

Nije dobro počelo za naše reprezentativce u Bidgošću, Portugal na poluvremenu vodi 1:0, u prvom kolu Grupe B Evropskog prvenstva.

Beta/BranislavBožić/Ds

Posle prvog poluvremena, Portugal - Srbija 1:0.

Igrao se peti minut meča, Fernandez je izveo slobodan udarac, Neveš je umakao pažnji Gajića, šutirao iskosa sa leve strane, ali je stativa spasila naš gol.

Sedam minuta kasnije, akcija Živkovića i Gajića po desnoj strani, usledio je Gajićev centaršut za Grujića, koji šutira sa desetak metara, ali je njegov šut izblokiran.

Novu priliku imali smo u 18. minutu, kada je Čavrić iznudio slobodan udarac na dvadesetak metara od gola. Idealna pozicija je to bila za Andriju Živkovića, ali on je pogodio samo živi zid.

Kako je meč odmicao, naš tim je bio sve opasniji i konkretniji, pa smo u 27. minutu videli sjajnu asistenciju Živkovića za Uroša Đurđevića koji je u šesnaestercu izbegao ofsajd zamku i umakao svojim čuvarima, ali je loptu poslao tik pored leve stative.

Samo par minuta kasnije, sjajna akcija Živković-Đurđević-Čavrić, koji je izbio sam ispred golmana Varele, ali je Portugalac zaustavio taj napad ''Orlića'' istrčavanjem van kaznenog prostora.

Portugalci u 35. minutu ponovo prete iz slobodnog udarca, ovoga puta Diogo Žota je umakao Veljkoviću, ali srećom nije uspeo da iskontroliše loptu.

To je, nažalost, bila najava onoga što je usledilo dva minuta kasnije. Podens je pobefao Nemanji Maksimoviću, ušao u kazneni prostor i sa leve strane centrirao za Guedeša, naš golman je kratko zakačio loptu, ali ona je pravo stigla do Guedeša, koji pored Veljkovića sprovodi loptu u mrežu - 1:0.

U prilogu su naša najbolja prilika, koju je imao Đurđević, kao i vodeći gol Guedeša za Portugal.