Poluvreme - TSC poveo, pa upao u problem!

četvrtak 27.08.2020.
20:46

Posao je sada znatno teži, ali prvih 45 minuta je tim iz Bačke Topole rešio u svoju korist.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Završeno je prvo poluvreme evropskog debija TSC-a, koji na gostovanju moldavskom Petrokubu vodi sa 1:0.

Vodeći gol za našeg predstavnika postigao je kapiten Saša Tomanović u 16. minutu, posle odlično izvedenog kornera Borka Duronjića sa leve strane i lošeg istrčavanja domaćeg golmana Avrama.

Izuzev šanse domaćih u 14. minutu, kada je golman Filipović odlično reagovao posle šuta Platike, TSC je u prvih pola sata imao potpunu kontrrolu dešavanja na terenu, ali onda u 31. minutu neopreznost Borisa Varge u jednom duelu na sredini terena i TSC je ostao sa igračem manje. Varga je laktom u skoku udario protivničkog igrača, kome je pritom razbijena arkada i za sudiju nije bilo dileme - direktan crveni karton za fudbalera TSC-a.

Od tog trenutka je i domaćin postao opasniji i do kraja poluvremena Petrokub je imao dve velike prilike, prvo preko Žardana koji je iskosa sa desne strane šutirao tik pored gola, a u samom finišu poluvremena Babić je umalo postigao autogol, kada je golman Nenad Filipović još jendom bio na visini zadatka.