Posle poraza u derbiju, Zvezdi više niko ništa ne može!

nedelja 02.10.2016.
18:56

Aktuelni šampion Srbije upisao i devetu pobedu u 11 odigranih mečeva u Superligi i nezadrživo grabi ka odbrani trona.

crvenazvezdafk.com

Nedavni poraz od Partizana, jedini od početka superligaške sezone, kao da je dodatno motivisao ekipu Miodraga Božovića da iz meča u meč potvrđuje dominaciju na domaćoj sceni.

Podsetimo, posle 0:1 u Humskoj, Zvezda je savladala ČSK u Kupu sa 3:0, onda je Vojvodinu ispratila sa četiri lopte u mreži u prošlom kolu (4:1), a večeras u Ivanjici je nekompletni tim crveno-belih slavio još jednu pobedu, ovoga puta rezultatom 4:2 protiv domaćeg Javor Matisa.

U prvih pola sata ove utakmice, izgledalo je da bi domaći mogli da naprave dosta problema Božovićevim pulenima. Istakao se Jovan Đokić, koji je u tom periodu imao dve velike prilike da Ivanjičanima donese vođstvo.

On je u devetom minutu, potpuno neometan, šutirao glavom pored gola gostiju, da bi dvadesetak minuta kasnije uputio prelep projektil sa dvadesetak metara u gornji levi ugao, ali je golman Zvezde Filip Manojlović fenomenalno reagovao!

I kako to obično biva, usledila je kazna za promašaje. Zvezdin visoki vezista Mičel Donald je u 37. minutu prihvatio loptu na tridesetak metara od protivničkog gola, a onda je uputio neodbranjiv šut u mrežu, za vođstvo Zvezde od 1:0. Golman Đogatović se nije ni pomerio!

Nisu se Ivanjičani predavali posle primljenog gola, pokušavali su i dalje da ugroze gol crveno-belih, što im je i uspelo u 45. minutu, kada je Karišik iskosa sa leve strane poslao loptu u suprotni ugao Manojlovićevog gola - 1:1.

Ali, iako je bio sam finiš poluvremena, bilo je dovoljno vremena da Zvezda ponovo uzvrati!

Bukvalno u poslednjim sekundama ovgog dela igre, Zvezda je izvela brzu akciju, Kanga je lepo uposlio Predraga Sikimića u kaznenom prostoru domaćih, a ovaj rutinski završava akciju za 1:2!

U nastavku, nade Ivanjičana su trajale do 58. minuta, kada je Damijan Le Talek šutirao sa dvadesetak metara, lopta je zakačila Milovića, prevarila golmana Đogatovića i završila u mreži - 1:3!

Zvezda je dugo, bez većih problema, održavala stečenu prednost, imao je i Srnić veliku priliuku da postigne i četvrti gol, ali u 89. minutu domaći su izveli odličnu akciju i smanjili vođstvo crveno-belih.

Iskusni Stojaković je bio kreator ove akcije, majstorski je proigrao Eliomara na levoj strani, a ovaj poslao loptu u bliži ugao Manojlovićevog gola - 2:3.

Ni to nije bilo sve! Kako je završila prvo poluvreme, Zvezda je i drugo završila u velikom stilu. Odlična kontra Beograđana u 94. minutu meča, Sikimić ju je povukao, na kraju asistirao Ristiću, a ovaj iskosa sa desne strane postavio konačnih 2:4!

Sve golove iz Ivanjice možete da vidite OVDE.