SL: Mačva silna u Ivanjici, preokret Voždovca, Malbašić opet junak Vojvodine

subota 05.08.2017.
21:56

Zanimljivo veče u Superligi obeležila je ekipa šabačke Mačve!

Sportske.net/MihajloVidojević

Posle ubedljivog poraza na startu sezone (1:6 protiv Partizana u Humskoj), novajlija u ligi, ekipa Mačve igra sve bolje, što je potvrdila i večeras u Ivanjici, na gostovanju Javor Matisu.

Šapčani su slavili sa više nego ubedljivih 4:0, a sva četiri pogotka su postigli u drugom poluvremenu.

Za to vreme, Vojvodina i Bačka su u Novom Sadu vodili mnogo neizvesnoju borbu, a odluka je pala tek u 83. minutu, kada je Malbašić realizovao lepu akciju Novosađana i sa nekih šest-sedam metara poslao loptu u mrežu gostiju - 1:0 za Vojvodinu.

Par minuta kasnije, sudija Novak Simović je zbog protesta udaljio sa klupe trenera Vojvodine Nenada Vanića.

Neizvesno je bilo i u duelu Voždovca i čačanskog Borca. Gosti su imali vođstvo od 1:0, ali su ''Zmajevi'' u nastavku napravili preokret i slavili rezultatom 2-1.

Isti rezultat i u Lučanima, gde je domaća Mladost savladala ekipu Rada.

Podsetimo, ranije danas je niški Radnički kao gost savladao Zemun sa 2-1, a sutra se igraju mečevi Spartak ŽK - Partizan i Crvena zvezda - Čukarički.

U petak je Radnik kao gost savladao Napredak u Kruševcu sa 2-1.