SL - Radnički šokirao "Brđane", nula u Pazaru

nedelja 16.08.2015.
20:58

Fudbaleri Radničkog iz Niša ostvarili su treću pobedu u novoj sezoni na gostovanju Čukaričkom, dok je duel Novog Pazara i Spartaka završen remijem bez golova.

BETA/BETAPHOTO/SASA DJORDJEVIC/EV

Poslednje dve utakmice 6. kola Superlige Srbije zakazane za vikend na izmaku odigrane su na Banovom Brdu i u Novom Pazaru. Samo jedan pogodak pao je na dva pomenuta meča a najviše razloga za zadovoljstvo imaće niški Radnički koji se iz Beograda vraća sa nova tri boda.

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su kao gosti ekipu Čukaričkog rezultatom 1:0 (1:0) zahvaljujući pogotku bivšeg fudbalera Crvene zvezde Miloša Trifunovića.

Prvotimac Radničkog pogodio je mrežu Nemanje Stevanovića u 35. minutu utakmice nakon što je dobio loptu od saigrača i tukao sa desetak metara. Lopta je na putu ka golu promenila pravac pa je Stevanović nemoćno ispratio kao odlazi iza njegovih leđa.

Ispostavilo se da je pogodak Miloša Trifunovića odlučio pobednika na Banovom Brdu, a Radnički se zahvaljujući trećem ovosezonskom trijumfu penje na treće mesto na tabeli sa 11 osvojenih bodova.

Utakmica u Novom Pazaru između istoimenog domaćina i subotičkog Spartaka završena je remijem bez golova što je rezultat koji će zadovoljiti tim sa severa Bačke.

Ekipa Stevana Mojsilovića došla je u Novi Pazar sa željom da sačuva svoj gol i to joj je pošlo za rukom. Subotičani za 90 minuta nijednom nisu šutnuli u okvir gola a domaćin svoje šanse nije uspeo da iskoristi pa je posle Metalca prepustio bod i ekipi Spartaka pred domaćim navijačima.