SL: Radnik - Crvena zvezda (KRAJ)

nedelja 16.08.2015.
16:55

Ljubitelji fudbala u Surdulici uživali su u lepoj fudbalskoj predstavi i pobedi Crvene zvezde koja je tako arhivirala teško gostovanje na jugu Srbije.

Sportske.net

Takmičenje: Superliga, 6. kolo
Mesto i datum: Surdulica, 16.8.2015.
Stadion: Gradski
Gledalaca: -
Vreme početka: 17.00

Radnik - Grujičić, Putinčanin, Baranin, Krstić, Milovanović, Pavlović, Arsić (od 68' Zakaria), Pejčić, Ovusu (od 81' Ćulum), S. Stojanović (od 35' J. Jovanović), Stanković

Crvena zvezda - Rajković, Petković, Pavićević, Jovanović, Anđelković, Donald, Grujić, Katai, Plavšić (od 68' S. Stojanović), Vered (od 46' Jović), Vieira (od 88' Cvetković)

Prigodnom svečanošću pre početka utakmice domaćin je pokazao gostoprimstvo i uručio prigodne poklone sudiji Miloradu Mažiću i njegovim pomoćnicima, odnosno omladinskim reprezentativcima iz redova Crvene zvezde.

Prve dve prilike na utakmici beležimo u treće i četvrtom minutu pred golom Predraga Rajkovića. Najpre je Slaviša Stojanović šutirao posle centaršuta sa desne strane, ali je Savo Pavićević izblokirao njegov udarac, da bi nakon kornera kapiten domaćih Krstić glavom gađao preko gola.

Posle pet minuta igre prvi put smo na delu videli Ljuba Baranina koji je sa polovine Radnika iz auta ubacio loptu u peterac Crvene zvezde. Jedinstven primer na srpskim terenima i najjače oružje Radnika!

Kako izgleda kada Ljubo Baranin baca aut možete pogledati OVDE!

Prvu javnu opomenu na utakmici zaradio je levi bek Crvene zvezde Dušan Anđelković zbog simuliranja u kaznenom prostoru domaćih. Zbog prigovora je usmeno opomenut i trener crveno-belih Miodrag Božović.

Zicer situacija za Srđana Plavšića u 13. minutu susreta nakon asistencije Huga Vijeire. Neuspela ofsajd zamka omogućila je novajliji iz redova Crvene zvezde da se nađe oči u oči sa golmanom Radnika ali je Plavšić spoljnim delom levog stopala šutirao pored gola!

Odmah nakon šanse u kojoj se našao Srđan Plavšić udarac je oprobao Aleksandar Katai ali je šutirao pravo u dobro postavljenog Grujičića. Na drugoj strani Arsić okleva pa propušta dobru priliku do koje su domaći stigli usled loše reakcije odbrane Crvene zvezde.

Na isteku 18. minuta Marko Grujić šutira sa 17 metara snažno ali pored desne stative gola domaćeg tima.

Sredinom prvog poluvremena Radnik stiže do odlične prilike nakon prekida. Sa više od 25 metara udaljenosti Vladan Pavlović je topovskim udarcem naterao Predraga Rajkovića na intervneciju! Odličan udarac Pavlovića, sjajna intervencija Zvezdinog golmana!

Nova dobra prilika za fudbalere Radnika u 31. minutu. Posle još jednog auta Ljuba Baranina odbrana gostujuće ekipe izbacila je loptu u korner a onda je Slaviša Stojanović glavom sjajno šutirao ali je Vukašin Jovanović glavom izbacio loptu sa gol linije!

Prinudna promena u domaćem timu deset minuta pre kraja prvog dela igre. Slaviša Stojanović izlazi iz igre a na terenu je Jovan Jovanović. Veliki peh za domaće.

Završnica prvog dela igre protiče bez većih prilika ali se igra u dobrom tempu pa utakmica nije neinteresantna za gledanje. Odlično prvo pluvreme u Surdulici, bilo je prilika na obe strane pa publika može da bude zadovoljna viđenim.

Kasnio je početak drugog poluvremena zbog koreografije navijača Crvene zvezde a kada je Milorad Mažić dao znak da da se igra nastavi gosti su stigli do fantastične prilike preko Huga Vijeire.

Signalizirali su fudbaleri domaće ekipe ofsajd poziciju ali je Aleksandar Katai uposlio Huga Vijeiru koji sa šest metara šalje loptu pored gola! Neverovatno je šta je promašio Portugalac.

Šou Ljuba Baranina nastavlja se na početku drugog dela igre. Dva puta je iz auta asistirao saigračima u šesnaestercu Crvene zvezde ali je izostala bolja realizacija.

Na isteku sat vremena igre neoprezan start defanzivca Radnika omogućava Hugu Vijeiri da iz prekida ugrozi gol domaćih. Portugalac pogađa živi zid a na odbijenu loptu natrčava Mičel Donald čiji udarac brani Miroslav Grujičić.

Pogrešio je pomoćnik Milorada Mažića u 61. minutu kada je podigao zastavicu i signalizirao ofsajd Luke Jovića. Ako je za utehu navijačima Crvene zvezde Hugo Vijeira je promašio novi zicer posle asistencije omladinskog reprezentativca Srbije.

65' GOOOOOOOOOOOOL!!!

Nije obećavala akcija Crvene zvezde u 65. minutu ali je lopta uz dosta sreće stigla do Aleksandra Kataija koji je oprobao udarac i savladao Miroslava Grujičića koji snosio deo odgovornosti za vodeći gol gostujuće ekipe!

Vodeći gol Crvene zvezde bio je znak da domaći fudbaleri krenu agresivnije ka golu Predraga Rajkovića. Uprkos činjenici da Radnik steže obruč oko šesnaesterca gostujuće ekipe još nema prave prilike.

Crveno-beli su mogli da stave tačku na trijumf u Surdulici ali je indisponirani Hugo Vijeira očajno reagovao pred golom Radnika u 73. minutu.

80' GOOOOOOOOOOOOL!!!

Deset minuta pre kraja utakmice rezervista Saša Stojanović koristi rupu u odbrani domaće ekipe pa preciznim udarcem pogađa mrežu Miroslava Grujičića za vođstvo gostiju od 2:0!

Skupo je platio Dušan Anđelković simuliranje sa početka utakmice. Nakon grubog prekršaja u 84. minutu Mažić mu je pokazao drugu javnu opomenu i poslao ga u svlačionicu!

Nekoliko uzbuđenja pred golom Crvene zvezde u završnici susreta a najbolju priliku da postigne počasni gol za domaće imao je rezervista Milan Ćulum u drugom minutu nadokande.

Crvena zvezda je na kraju odnela važna tri boda iz Surdulice i uknjižila četvrtu pobedu u domaćem šampionatu.