Sparta pobedila, Kanga već počeo da pogađa!

nedelja 18.02.2018.
21:27

Doskorašnji vezista Zvezde uspešno odradio svoj prvi prvenstveni meč u dresu praške Sparte.

Beta/Branislav Božić/Ds

Kao što znate, ovog vikenda je nastavljeno prvenstvo Češke, Partizanov rival u Ligi Evrope, ekipa Viktorije Plzenj igrala je bez golova protiv drugoplasirane Sigme, a praška Sparta, za koju odnedavno nastupa i Gelor Kanga na svom terenu je savladala Slovan Liberec sa 2:0.

Upravo je Kanga bio jedan od strelaca na ovoj utakmici.

Gabonac je bio u startnoj postavi Sparte koja je povela već u petom minutu golom Rumuna Stančijua, a u poslednjim trenucima meča Lafata je iznudio penal koji je Gelor Kanga pretvorio u gol sa bele tačke.

Doprinos pobedi Sparte dao je i Srđan Plavšić koji je u 78. minutu zamenio Vatajelua.

Sparta je ovom pobedom uspela da se probije na četvrto mesto na tabeli, sada ima 31 osvojen bod, a Slovan je ostao na 30 bodova, sada na petoj poziciji.