subota 11.08.2018.
20:52

I ne samo to, njihov trener je uspeo da ostvari još jednu bitnu zamisao.

EPA/JAKUB GAVLAK

Posle obećavajućih 1:1 u Beogradu protiv Crvene zvezde, Spartak iz Trnave večeras je još jednom obradovao svoje navijače.

U četvrtom kolu šampionata Slovačke, Spartak je na svom terenu ubedljivo savladao ekipu Mihalovca rezultatom 3:0.

Osim toga, trener domaćih Radoslav Latal je odmorio veći broj igrača iz postave koja je igrala protiv Zvezde, pa su večeras u startnoj postavi bila samo trojica igrača iz utakmice na Marakani (Kadlec, Sloboda i Jirka), a u nastavku su priliku dobila još trojica (Bakoš, Grešak i Grendel).

Spartak je poveo već u 11. minutu golom Mizenboka, a pitanje pobednika rešio je Hladik u 67. minutu. Oba puta asistent je bio Jirka.

Konačnih 3:0 postavio je Sloboda u 82. minutu, posle saradnje sa Pekarom.

Posle večerašnje pobede Spartak sada ima ukupno šest bodova, uz učinak od po dve pobede i dva poraza na startu sezone, dok je ekipa Mihalovca poslednja bez ijednog osvojenog boda.

Spartak Trnava: Rusov - Kadlec, Hladik, Oravec, Janso - Pekar, Sloboda - Jirka (Grendel od 70.), Dangubić, Mizenbok (od 76. Bakoš), Vantruba (od 60. Grešak).