Stanoje sklapa kockice, vraća se i dete Partizana, ali to nije sve!
Autor: Milovan Longinov
subota 05.09.2020.
09:17
Izvor: Sportske.net
Biće ovo zanimljiv prelazni rok u Humskoj.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©
Povezane vesti
Aleksandar Stanojević očigledno zna šta mu nedostaje i u skladu sa tim deluje na fudbalskoj pijaci.
Nakon što se vratio Aleksandar Miljković, spekuliše se da su sledeće mete - Svetozar Marković i Nikola Čumić.
Marković je dete Partizana, prošlog leta je napustio Humsku i otišao u Olimpijakos, ali tamo nije dobio šansu pa je drugi deo sezone proveo na pozajmici u Larisi. Partizan ga takođe želi na pozajmici, nije realno da ga otkupi, jer je u pitanju i dalje mladi igrač od svega 20 godina.
Što se tiče Čumića, on takođe nije u planovima trenera Pedra Martinsa i traži se najbolje rešenje, koje bi takođe mogla da bude pozajmica u Humsku.
Čumić je svojevremeno bio meta Crvene zvezde, ali je Olimpijakos dao više novca, pa je iz niškog Radničkog otišao u Atinu.
Čumić je proteklu sezonu proveo na pozajmici u Radničkom, vratio se u Atinu, ali malo ko veruje da će imati minutažu pa sada nije isključeno da dođe u Humsku na godinu dana.
Nakon što se vratio Aleksandar Miljković, spekuliše se da su sledeće mete - Svetozar Marković i Nikola Čumić.
Marković je dete Partizana, prošlog leta je napustio Humsku i otišao u Olimpijakos, ali tamo nije dobio šansu pa je drugi deo sezone proveo na pozajmici u Larisi. Partizan ga takođe želi na pozajmici, nije realno da ga otkupi, jer je u pitanju i dalje mladi igrač od svega 20 godina.
Što se tiče Čumića, on takođe nije u planovima trenera Pedra Martinsa i traži se najbolje rešenje, koje bi takođe mogla da bude pozajmica u Humsku.
Čumić je svojevremeno bio meta Crvene zvezde, ali je Olimpijakos dao više novca, pa je iz niškog Radničkog otišao u Atinu.
Čumić je proteklu sezonu proveo na pozajmici u Radničkom, vratio se u Atinu, ali malo ko veruje da će imati minutažu pa sada nije isključeno da dođe u Humsku na godinu dana.
Ovaj 22-godišnjak igra krilnog napadača, ali može i kao najistureniji. Za Radnički je odigrao čak 112 utakmica i postigao 27 golova uz šest asistencija.
17 Komentara
Slavko Knezevic
Dosta zamajavanja uprava napolje.
magister
Upravo sam odgledao Letonija : Srbija 2 : 2. Utakmica nije dobro prošla (vidi se po rezultatu, čak vodili Letonci s 2 : 0), ali mi je bilo interesantno da odgledam snimak zbog Vlalukina i Šehovića. Verovatno sam preterano pozitivno i nekritički nastrojen prema Partizanovim dečacima, ali sam zaista oduševljen. Za Šehovića sam znao, on je jednostavno budući reprezentativac, ako se vrati i dobije šansu u Partizanu. Vlalukina sam gledao kao klinca (i dalje je mlad), tad je igrao stopera i zadnjeg veznog, ali je sad na beku - sjajan. To su dva moderna, tehnički i taktički sjajna igrača, koja na terenu deluju - pobednički. Šehović je u poslednjih 5 minuta imao nekoliko poteza (centaršut iz trka i iz okreta, dva šuta prema golu...) kojima zamalo što nije doneo totalni preokret, bio je opasniji od svih napadača. Vlalukin nije imao nijedan problem, sve je rešavao lako u defanzivi, stalno se nudio i utrčavao napred, imao dva, tri sjajna centaršuta. Biseri!
magister
g. Stojković, Stevanović, Popović
db. Lutovac, (Pešukić), Vlalukin, Miljković (Vlalukin i Miljković su i stoperi)
st. Ostojić, Vitas, (Vujačić), Banjak, S, Marković, (Lalatović)
lb. Urošević, Brežančić, Šehović, (Ćorković)
zv. Zdjelar, Šćekić, Momčilović, (Knežević)
cv. Natko, (L. Pavlović), D. Stojković, Jojić
pol. Suma, L. Marković
kr. Asano, Stevanović, Čolić, (Stanojlović)
cf. Sadik, Matić, (Štulić), Arambašić
Ovo je spisak u koji su uključena i neka od najavljenih pojačanja, a u zagradu stavljeni igrači za koje mislim da će biti dati na pozajmicu, mada su i neki od onih (Arambašić), koje bih voleo da vidim uz prvi tim - već na pozajmici. Među tih 27 koje bih ja ostavio je čak 9 tih bonus igrača, a na spisku je osim njih još 5 takvih, znači ukupno 14.
To je u principu veoma, veoma dobar spisak. Važno je izvlačiti takmičarski i igrački maksimum od tima i od pojedinaca i unapređivati pojedince, uklapajući ih u nekakav idealno zamišljeni stil igre, agresivan, sa puno promena tempa, ali pre svega okrenut prema napred.
Колатерална Штета
Ne sviđa mi se što razigravamo igrače za neki drugi tim. Marković da dođe samo uz opciju otkupa, isto kao i Čumić...
Dorotej
Sa ovim "pojačanjima" Partizan ide u još veće probleme. Samo da ne bude opet Zvezda kriiva. Damjanac je kum od Stanojevića, istovremeno je zet od Terzića pa eto elemenata zavere.
Sanchez Bakero
Presipanje iz šupljeg u prazno.
IMUN NA MINUSE(VE)
Stojkovic- Vlalukin, Planic, Banjak, Urosevic- Zdjelar, Natko (Scekic)- Asano (Lutovac/Cumic), Suma, Stevanovic/Stojkovic- Sadik. Bojim se da Stanojevic zeli da se otarasi Sume, a posle njega i jos nekih stranaca...
Peca Partizan
ni slucajno markovic mister kiks
KING♦⭐KING♦⭐KING♦⭐
Marković, Šapić, Miljković, Vlalukin, Šehović, Jojić, Čumić...nijedan od njih nije pojačanje u odnosu na igrače koje Partizan ima na tim pozicijama, iako su neki od njih dobri igrači, a eventaulno bi Vlalukin kao bonus igrač bio poželjan.
magister
Marković je kod nas igrao jako dobro, a i on je bonus. Vlalukin i Šehović takođe, a činjenica da su sve to dečaci iz naše škole, jako talentovani i da sa njima (možda) može da se pravi tim i na duže staze.
Jojić bi mi takođe bio dobrodošao kao naš igrač, ali mi deluje preskupo u odnosu na to što imamo i što igra poziciju između Natka i Sume... Miljković je očigledno doveden kao zamena za Miletića, isto naš igrač, pa mi je i to okej, mada se sećam njegovih kikseva. Šapića i Čumića - ne znam, ali mi je čudno da se traži toliko igrača za pozicije na kojima već imamo priličan broj jako kvalitetnih.
Limenka
Prvi i jedini kriterijum za "pojacanje": da nema obestecenja i da nema klub
Gorila u magli! LFC
Tuzno ali istinito....
IMUN NA MINUSE(VE)
Sveta tu i tamo, Cumic je OK opcija.
Marko Kralj
Savi nisu dali nista, a Stanoju koga god hoce da dovede..
Smisljeno su hteli Savu da oteraju.
IMUN NA MINUSE(VE)
Savo je verovatno bio malo izbirljiviji.
Nikola Mitrovic_fb
Nisi u upravu, Savo ovakve igrace nikad ne bi ni dovodio o tome se radi, a koje je hteo uprava nije imala kintu,