nedelja 17.01.2021.
14:46

Mladi napadač odlučio meć protiv starih dužnika.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri Partizana ostvarili su prvu pobedu na pripremama pošto su u Beleku bili bolji od poljskog Zaglebja 2:1 zahvaljujući pogotku mladog Nikole Štulića u 87. minutu.

Mladi napadač je iskoristio asistenciju Lazara Markovića i rutinski rešio situaciju pred golom dobro poznatog rivala.

Crno-beli su meč počeli u sastavu: Stojković, S.Marković, Vujačić, Banjak, Brežančić, Šćekić, Suma, Pavlović, Jović, Holender, Bajbek.

A posle nekoliko izglednih prilika u vođstvo ih je doveo Filip Holender golovom u 31. minutu.

Mađarski reprezentativac se odlično snašao nakon pasa Makija Banjaka i u padu savladao golmana Zaglebja.

Radost crno-belih trajala je svega 10 minuta pošto je poljski tim u 40. stugao do izjednačenja.

Zaglebje je do izjednačenja pet minuta pre odlaska na odmor odveo Mraz pošto je bio najviši u skoku nakon kornera.

Drugo poluvreme proteklo je većim delom igre bez golova, a trener "parnog valjka" Aleksandar Stanojević odlučio je da se na terenu u nastavku nađu N. Stevanović, Živković, Ostojić, Jojić, Smiljanić, Natho, Asano, L.Marković i Štulić.

Upravo je posle kombinacije Natha, Markovića i Štulića ovaj potonji zatresao mrežu i baš kao i nedavno protiv Čukaričkog u prvenstvu doneo pobedu Partizanu u finišu meča.