Superliga Srbije: Nikolić kao Kvarežma, Marković probio led!

nedelja 02.09.2018.
22:53

Bata Mirković ponovo imao posla na poluvremenu.

Sportske.net/Nikola Krstić

U poslednjoj utakmici sedmog kola Superlige Srbije, fudbaleri Partizana savladali su OFK Bačku rezultatom 1:0.

Dobro je "Parni valjak" ušao u utakmicu pošto je zapretio preko Zakarića i Rikarda, ali nakon tog 16. minuta nismo videli puno od vicešampiona Srbije.

Sa druge strane, Bačka je postigla pogodak u 25. minutu, strelac je bio Mladenović koji se našao u ofsajdu, pa je gol bio poništen.

Ponovo su gosti pretili u 37. minutu kada je Makarić zaobišao Kljajića, ali previše iskosa šutira pored gola.

Bata Mirković očigledno zna kako da motiviše svoje izabranike na poluvremenu pošto je samo četiri minuta po nastavku meča Svetozar Marković doneo prednost svom timu.

Iskoristio je talentovani defanzivac odličnu asistenciju Nikolića spoljnom i glavom savladao Zogovića.

U 72. minutu Nemanja Miletić je dobio crveni karton nakon što je temperamentno reagovao posle duela sa Makarićem i namerno ga udario s leđa. Arbitar Živković nije imao dilemu, a napadač Bačke je dobio žuti karton.

Od tog trenutka, Partizan je morao da umiri tempo i uspeo u tome iako su gosti iz Bačke Palanke pokušavali da zaprete visokim presingom i terenskom inicijativom do kraja meča.