Superligaška Srbija PRESLABA za Katar!

četvrtak 29.09.2016.
20:21

Ubedljiv poraz naše superligaške selekcije u prijateljskoj utakmici u Kataru. Het-trik Sorije.

Beta/DraganGojić/Ds

Selekcija koju je Slavoljub Muslin sastavio od igrača iz Superlige nije uspela da ostvari povoljan rezultat u prijateljskoj utakmici protiv Katara u Dohi.

Domaćin je u utakmici zatvorenog tipa, bez prisustva gledalaca, slavio veoma ubedljivo, rezultatom 3:0, a sve je bilo rešeno već u prviih 45 minuta, kada su i postignuta sva tri pogotka.

Srbija je večerašnji meč započela u sledećem sastavu: Kljajić, Petković, Milenković, Miletić, Mladenović, Poletanović, Ožegović, Ristić, Jovanović, Maraš, Stanković.

Fatalan za našu odbranu i golmana Kljajića bio je Sorija, trostruki strelac za selekciju Katara, dok naš tim tokom prvog poluvremena nije uspeo da stvori nijednu ozbiljniju priliku.

Sorija je Kljajićevu mrežu najpre zatresao u 24. minutu, pa šest minuta kasnije, i to oba puta posle akcija i centaršuteva sa desne strane, dok je treći gol postigao posle kontre, kada je izašao jedan na jedan sa našim golmanom i lako ga savladao.

Prema očekivanju, selektor Muslin je u poluvremenu obavio nekoliko izmena. Priliku su dobili praktično svi rezervisti, izuzev golmana Manojlovića, a teren su od startera napustili Miletić, Mladenović, Petković, Milenković, Ožegović, Ristić.

I, utisak je da su ove promene imale kakvog-takvog efekta, ako ne na rezultat, onda na igru našeg tima u nastavku.

Već u 50. minutu meča, Ćirković je imao odličnu priliku da smanji prednost domaćina, ali ga je u poslednjem trenutku omeo jedan od protivničkih igrača.

Naš tim je nastavio da napada, imala je Srbija inicijativu u tim trenucima, pa je nova velika prilika viđena u 58. minutu, kada je Poletanović odlično cntrirao, ali Urošević se nije najbolje snašao pred golom rivala.

Desetak minuta kasnije, imali smo priliku i iz slobodnog udarca, ali je Poletanović sa oko 25 metara poslao loptu iznad prečke.

U finišu su pokušavali i Jovanović i Plavšić, ali opet bez rezultata, pa naš tim nije uspeo da dođe ni do počasnog gola u ovom meču.