Tri velike srpske nule u Trstu - ''Orlići'' sad mogu na letovanje, ali i Danci pakuju kofere!

nedelja 23.06.2019.
22:53

Mlada reprezentacija Srbije se sa Evropskog prvenstva vraća bez ijednog osvojenog boda.

EPA-EFE/FRANCO DEBERNARDI

Posle poraza od Austrije (0:2) i Nemačke (1:6), selekcija koju je sa klupe vodio Goran Đorović ništa bolje se nije provela ni večeras, u meču poslednjeg kola Grupe B.

Poraženi smo i od Danske, rezultatom 2:0, čime je samo upotpunjen očajan utisak o učinku našeg nacionalnog tima na ovom takmičenju.

Međutim, ni Dancima ova pobeda ne vredi mnogo, jer nisu uspeli da zadrže šanse da kao najbolja drugoplasirana selekcija izbore plasman u polufinale.

Imali su Danci još nekoliko ozbiljnih prilika tokom ovog meča, uz jedan poništen gol zbog ofsajda u 57. minutu posle duge provere uz pomoć VAR tehnologije.

Posle ove pobede Danska ima gol-razliku 6:4, što je slabije od drugoplasirane selekcije iz Grupe A, Italije, koja takođe ima 6 osvojenih bodova i gol razliku 6:3, pa uz naš tim i Danska večeras pakuje kofere.

Kada je u pitanju igra ''Orlića'' u večerašnjem meču, tokom prvog poluvremena je Nemanja Radonjić u dva navrata napravio probleme odbrani rivala, prvo je u 20. minutu odlično asistirao Šaponjiću koji šutira preko gola, a petnaestak minuta kasnije je i dobro šutirao sa distance, kada je golman Danske izbio loptu u korner.

U drugom poluvremenu najbliži golu bio je rezervista Luka Adžić, čiji je šut na osam minuta pre kraja zaustavila prečka.

Srbija: Rosić - Terzić, Babić, Mašović, Bogosavac - Ranđelović, Račić, Lukić, Radonjić (od 60. Adžić)  - Zlatanović, Šaponjić (od 80. Joveljić).

U isto vreme, Nemačka i Austrija su igrale nerešeno, 1:1. Đanluka Valdšmid u 14. minutu doveo je Nemačku u vođstvo, a Austrija je izjednačila deset minuta kasnije, golom Kevina Dansa iz jedanaesterca. Nemci idu dalje kao prvoplasirani u grupi, a Austrija je završila na trećem mestu u grupi.

Tabela Grupe B: Nemačka 7, Danska 6, Austrija 4, Srbija 0 (gol razlika 1:10).